Главная > Все новости > Зернова угода — путін підніматиме ставки, каже Павло Клімкін

Зернова угода — путін підніматиме ставки, каже Павло Клімкін

Колишній глава МЗС Павло Клімкін розповів, чого добивається росія у “зерновій угоді”.

Відсутність публічних домовленостей щодо зустрічі путіна та Ердогана не повинна вводити в оману, вони потрібні один одному і один одного розуміють. Через Туреччину проходило чимало підсанкційних товарів і, схоже, це буде далі, тільки за іншими схемами.

В багатьох сферах — від енергетики до туризму вони приречені домовлятися, адже інших варіантів в них небагато. Однак стосовно так званої “зернової домовленості” Путін і далі підніматиме ставки. І справа не тільки у наявності великих обсягів свого зерна.

Для Кремля їжа — це майбутні енергоносії. Залежність від російських нафти і газу поступово знижуватиметься через “зелену” революцію та боротьбу зі змінами клімату. А їжа буде потрібна завжди, сотні мільйонів людей не уявляють собі трапези без хліба.

Побудувати новий зашморг — нову систему залежностей — одна з ключових задач для російського керівництва, можливо навіть номер один. За продовження “зернової домовленості” Кремль хоче отримати цілу низку публічних і непублічних поступок, насамперед повернути всю систему послуг для свого експорту аграрної продукції та добрив — від зняття SWIFT обмежень з Россільгоспбанку до поновлення всіх страхових та транспортних послуг.

Причому Москва і зараз може проводити платежі через Газпромбанк, що не є під санкціями, але хоче почати руйнування всієї системи санкційного тиску. Нова система залежностей призначена не тільки для незахідних країн — подивіться, як зростає імпорт добрив в тій самій Німеччини, де дешевий газ тепер відсутній, але частина добрив це і є “сухий газ”.

Якщо не можна експортувати “звичайний” газ, то чому б не перейти на добрива, це навіть краще. Це далеко неповний перелік російських умов і їхнє прийняття чи неприйняття буде означати фактично продовження чи зміну стратегії Заходу щодо РФ.

Тому при всій повазі до Ердогана очікувати, що саме він вирішить це питання, кепсько. Та і для Путіна, який добре розуміється на геополітиці, потрібно було “накачати” Президента Туреччини для розмов на саміті Двадцятки наприкінці цього тижня в Індії.

Хочеться вірити, що це йому не вдалося і тези про африканські перевороти через нестачу зерна не спрацюють. Але турецько-африканська коаліція в Індії може отримати нових учасників і це не остання серія.

Джерело: пост Клімкіна у Facebook.

Info Icon

Думки, висловлені в рубриці блоги, належать автору.
Редакція не несе відповідальності за їх зміст.

#Туреччина #Росія #Володимир Путін #Реджеп Тайіп Ердоган #Блог #Павло Клімкін