Інвестиції в нерухомість є найпростішим способом ефективно вкласти кошти. Вона незмінно залишається затребуваною, а ціна продовжує зростати незалежно від економічних причин. Під цим терміном мають на увазі не лише квартири, а й ділянки землі, комерційну нерухомість та будинки. Класифікація нерухомого майна дозволить визначитись з тим, який з варіантів найкраще підійде для конкретного покупця. Щоб швидко придбати або орендувати нерухомість, достатньо на сайті підшукати собі підходящий варіант. Агентство нерухомості має бездоганну репутацію і забезпечує першокласний сервіс.
Основні види нерухомості
Експерти виділяють дві основні категорії нерухомості:
- Нежитлова. Сюди відносяться різні види нерухомості, які не призначені для постійного проживання. Зазвичай йдеться про комерційну та промислову нерухомість, але клас поєднує також інфраструктурні та адміністративні об’єкти.
- Житлова. Такі будинки використовуються безпосередньо для проживання. До категорії входять різноманітні квартири, студії, кімнати, дачні будиночки та приватні будинки різної поверховості.
Це загальні види нерухомості, які у свою чергу поділяються на підкатегорії.
Види житлової нерухомості та їх особливості
Функція, яку виконує житлова нерухомість, полягає у забезпеченні комфортних та безпечних умов для проживання. Кожен об’єкт має свої унікальні риси, включаючи конструктивні особливості та кількість поверхів. До житлової нерухомості відносять:
- Житлові будинки. Це може бути приватне домоволодіння чи об’єкти квартирного типу. Останні бувають малоповерховими, багатоповерховими чи висотними.
- Квартири. Приміщення, які розташовуються у житловому будинку. Бувають однокімнатними та багатокімнатними.
- Кімнати у комунальних квартирах. Приміщення, де проживає кілька сімей одночасно.
Також сучасна система поділу включає такі види нерухомості, як кондомінімум або під’їзд.
Види нежитлової нерухомості в Україні
Розібравшись у тому, які види житлового фонду існують, необхідно звернути увагу на комерційну чи промислову нерухомість. До нежитлових об’єктів нерухомості належать такі категорії об’єктів:
- Господарські приміщення та споруди. Використовуються для зберігання обладнання, матеріалів та інструментів. Сюди відносяться такі об’єкти як сараї, ангари, майстерні, навіси, бойлерні, котельні.
- Готелі та готелі. Споруди даного типу можуть використовуватись для тимчасового розміщення туристів або гостей. Крім наведених видів об’єктів, до цієї категорії належать кондомініуми, кемпінги, бари, ресторани, а також пансіонати та спортзали.
- Офіси. Класифікація нерухомості була б неповною, якщо не включити до неї офісні будівлі. Вони поділені на п’ять класів.
- Торгові будівлі. Подібні площі можуть бути використані для торгівлі товарами або надання послуг. Сюди належать магазини, салони краси, супермаркети.
- Промислові об’єкти. Використовуються для забезпечення виробничих процесів (заводи, фабрики, майстерні, мануфактури, склади).
- Приміщення для публічних виступів. Зазвичай використовуються для організації громадських заходів. Сюди відносяться кінотеатри, театри, концертні комплекси.
Якщо говорити про найбільш затребувані види комерційної нерухомості, то варто відзначити високий попит на офісні приміщення 2 та 3 класу, тобто у бізнес-центрах та реконструйованих будинках. Також популярними є невеликі магазини та складські приміщення. У столиці мають попит і приміщення вільного призначення.