Главная > Трава для газону: на що звернути увагу при виборі

Трава для газону: на що звернути увагу при виборі

Напевно всі, хто облаштовував газон на своїй присадибній ділянці, хоч раз замислювались над тим, чому для створення головної деталі озеленення використовуються суміші з різних видів трав. Насправді все просто: різні сорти газонних трав можна групувати відповідно до певних характеристик. Це дає змогу забезпечити оптимальний розвиток рослин залежно від ґрунту, розміщення та клімату.

Трава для газону

Фото: https://begma.garden/

Як вибрати відповідний сорт трави?

Яка трава найкраща для газону – безпосередньо залежить від призначення зеленого настилу. Наприклад, буде вона використовуватися просто для прикраси чи діти влаштовуватимуть на ній активні ігри.

Перш ніж стелити газон, важливо визначитися з:

 • типом ділянки;
 • розташуванням трави на території;
 • власними фінансовими можливостями.

Сьогодні у продажу неважко знайти вже готові суміші для посіву, в яких є різносортна трава. Це універсальний варіант, який багато в чому полегшить та прискорить процес вибору ідеального варіанту.

Перед тим як вибрати газонну траву, потрібно звернути увагу на такі нюанси:

 • суміш може призначатися для усунення лисин на пошкодженому газоні або для ще голої ділянки;
 • світлолюбну траву необхідно висаджувати тільки на сонячних ділянках;
 • для затінених частин території краще вибирати відповідні тіньові трави;
 • існують також універсальні суміші, якими можна засіяти всю ділянку.

Вся необхідна інформація зазвичай вказується на пакуванні.

Універсальні види газонної трави

Будь-який сучасний садівник хоче отримати симпатичний газон за мінімальних зусиль. Вибір трави для газону забирає досить багато часу, адже потрібно враховувати велику кількість різних чинників. Якщо робити скрупульозний вибір немає ні часу, ні бажання, на допомогу прийдуть менш вибагливі варіанти.

Серед таких наступні види сумішей газонної трави:

 • Для “аеродромної” галявини. Ключова відмінність газонних трав, включених до складу цієї суміші, – це дуже щільна та потужна коренева система. До складу входять: стоколос безостий, тонконіг лучний, тимофіївка та два сорти костриці – очеретяна й червона.
 • Для “мавританського” настилу. Існують різні варіанти декоративних сумішей, які об’єднують у собі злаки та квіти. Так, до тонконога та костриці можуть бути додані календула, м’ята тощо.
 • Для партерного газону. Такий зелений настил створюється завдяки суміші з тонконога лугового, костриці, мітлиці та райграсу багаторічного. 
 • Для посіву на дитячих і спортивних майданчиках. У такому разі найкращий вибір це не тільки вищезгадана костриця, але також тонконіг лучний. Цей травостій прекрасно справляється з частими механічними навантаженнями.
 • Для спокійного відпочинку та активних ігор. У складі таких сумішей часто можна зустріти кострицю червону, райграс і два види тонконога – луговий і тонкий. Суміш відрізняється щільним покривом насиченого кольору.
 • Для тіньових ділянок. Туди зазвичай входять тонконіг лучний, костриця червона, райграс багаторічний. Газон виходить з привабливим темно-зеленим забарвленням.
Виды газонной травы

Газон, який не потрібно стригти

Багатьох власників зелених настилів цікавить питання про те, чи існує газон, який не потрібно часто стригти. Особливо це стосується тих, у кого не вистачає часу регулярно займатися обслуговуванням ділянки. Насправді такий варіант дійсно є, але для цього газону важливо правильно підібрати трави, не ставлячи в пріоритет їхню вартість.

Щоб займатися стрижкою газону якомога рідше, потрібно купувати суміш низькорослих трав, стійких до витоптування. Завдяки їм можна створити густе покриття, не надто вибагливе до догляду. Крім того, в таких сумішах зазвичай присутня щільна дернина, що перешкоджає активному росту бур’янів.

Якщо хочеться бути повністю впевненим в тому, який газон буде кращим, бажано звернутися за порадою до фахівця.