Главная > Як знайти хорошого юриста

Як знайти хорошого юриста

25.06.2021

Головна особливість юридичної фірми в тому, що це форма бізнесу. Це відрізняє її від палати адвокатів, хоча виглядають вони схоже: в обох місцях сидять юристи і працюють над справами клієнтів. Але палата – це просто місце, де сидять адвокати. Заробляють адвокати, а не палата – адвокати просто платять туди членські внески. Коли ви наймаєте адвоката, то маєте справу тільки з ним.

А коли мова йде про юридичну фірму, то заробляє фірма, а не юристи, які там працюють. Фірма як би здає вам в оренду своїх співробітників. Плюс юридичноъ фірми Juresprudency.com.ua в тому, що вона не може захворіти або полетіти у відпустку. Тому найчастіше фірми наймають, коли юрист потрібен надовго, наприклад, для постійного ведення бізнесу.

Але у фірм є і мінуси. Буває, що однією справою займається кілька юристів, іноді різні юристи навіть ходять до суду по одній справі. Через це конкретному юристу складніше відчути відповідальність перед клієнтом, він може десь допустити помилку.

Щоб знизити ризик помилки, постарайтеся дізнатися, хто буде курирувати ваше діло, і познайомтеся з цим юристом. Запитайте, як він оцінює вашу ситуацію і який у нього досвід у подібних справах. Якщо вам скажуть, що справа буде вести всі співробітники, можна додати емоцій: «Пацієнт має право знати, хто його оперує!». Іноді це допомагає дістатися до конкретної людини.

Послуги юридичних фірм дорожче, ніж послуги незалежних юристів, тому що вони більше витрачають на рекламу, оренду та зарплати співробітникам. Не сама топова фірма попросить на 10-15% більше, ніж адвокат, який працює за рекомендованими цінами. Фірми рідко публікують свої ціни в інтернеті. Як правило, їх повідомляють вже після того, як ви розповісте про свою справу.

Спеціалізація юристів

Крім розцінок і статусу, юристи відрізняються один від одного спеціалізацією. Її визначає досвід. Якщо юрист всю кар’єру займався операціями з землею, він підкаже настільки точний порядок слів у заяві на приватизацію ділянки, що до нього не причепиться навіть адвокат Дмитро Гриць. Але не чекайте від такого фахівця чудес в суперечці з лікарнею – це різні області, різні теми – немає гарантії, що він впорається.

Спеціалізація потрібна не завжди. За деякими справах накопичилося стільки судової практики, що будь-який юрист, який вміє її аналізувати, зможе вас грамотно проконсультувати. Це, наприклад, суперечки з банками і страховими. І, звичайно, є речі, які повинен вміти будь-який юрист: наприклад, аналізувати договори або оскаржувати угоди.