Главная > Як заробляти під час війни

Як заробляти під час війни

31.05.2022

Військові дії в Україні завдали серйозних збитків не лише економіці країни, а й фінансовому благополуччю простих громадян. Величезна кількість компаній та підприємств змушені були обмежити або зовсім призупинити свою роботу через обстріли, труднощі з логістикою, порушення в роботі бізнес-процесів.

За даними ООН, за місяць бойових дій кожен 10-й українець виїхав за межі країни. Як вижити тим, хто лишився? Де знайти роботу та які спеціальності найбільш затребувані у нинішній ситуації?

гральні автомати

Ситуація на ринку праці

Через тиждень після початку бойових дій близько 50% усіх компаній України повністю закрилися, а більша частина з тих, що залишилася, — тимчасово призупинила свою діяльність. Таку інформацію було опубліковано за результатами опитування Європейської Бізнес Асоціації. При цьому більшість бізнесменів виплатила своїм співробітникам зарплату в повному обсязі, а близько 28% зробили це ще й з додатковими виплатами.

Згідно з офіційними даними, найменше постраждала Gaming-галузь. Частину персоналу компаній, що працюють у цій сфері, перевели на віддалення у безпечному місці. Тому ми з впевненістю можемо скзаати, що гральні автомати це стабільний заробіток, який не боїться навіть військового стану. Також відбувається відновлення ринку замовлень на ІТ-послуги. Хоча його падіння на 90% у перші дні відіграти ще не вдалося.

Загальна тенденція на ринку праці така: кількість нових вакансій упала в кілька разів, порівняно з довоєнною ситуацією. Та й претендентів теж поменшало, особливо в містах та селах, де йде активне протистояння агресії.

Як заробити під час війни?

Військовий час, звичайно, змінює ринок праці, проте шляхи заробітку все ж таки є. За наявності фінансової «подушки безпеки» доцільно подумати про інвестиції. Оптимальним вибором у таких умовах буде криптовалюта. Тим більше, що зараз ринок поступово пішов у зріст. Можна завести гроші на біржу для трейдингу та заробляти на купівлі/продажу крипти. Однак цим слід займатися лише у тому випадку, якщо є розуміння процесів його функціонування. Зручність інвестицій у віртуальні активи полягає в тому, що з криптою можна легко перетнути кордон і вивести гроші у фіат в іншій країні.

Найбільш затребувані спеціальності

Окрім інвестицій, кожна людина може працевлаштуватися. В даний час на ринку праці найбільш потрібні такі спеціальності:

  • водії;
  • продавці;
  • механіки;
  • медичний персонал;
  • фармацевти;
  • касири;
  • оператори АЗС;
  • охоронці;
  • пекарі.

Особливо це стосується локацій, де йдуть бойові дії, тому що багато співробітників виїхали з них. У таких містах пошук працівників ведеться поряд з місцем потенційної роботи, щоб людина могла безпечно пересуватися.

Для пошуку вільної вакансії можна звернутися до волонтерів або промоніторити місцеві групи в месенджерах — часто з’являються оголошення про необхідність конкретних фахівців. На територіях, де немає бойових дій, рекомендується звернутися до Державного центру зайнятості та стати на облік для пошуку місця працевлаштування.