Главная > Як вибрати ритуальну службу для організації похорону

Як вибрати ритуальну службу для організації похорону

28.05.2023

В даний час на ринку ритуальних послуг Києва дуже багато організацій, які надають ритуальні послуги або вдають, що надають їх, тому до вибору ритуальної служби, яка займатиметься організацією похорону, потрібно ставитися дуже відповідально.

Основними критеріями при виборі ритуальної служби в інтернеті є те, що сайт відповідає часу. Цей критерій обумовлений тим, що далеко не кожен сайт, який пошуковик видає на першому місці, може належати ритуальній службі. Зараз існує безліч сайтів «одноденок», які під виглядом міських або муніципальних ритуальних служб виманюють гроші у громадян. Для перевірки терміну функціонування сайту існує безліч сервісів з перевірки довіри, які можна знайти, ввівши в пошуковій системі фразу: «перевірка сайту», вона абсолютно безкоштовна. Так само на сайті ритуальної служби не повинно бути реклами інших ритуальних служб, оскільки жодна, дійсно існуюча, ритуальна служба не рекламуватиме конкурентів. Максимум із розміщених рекламних посилань, на сайті, може бути присутня рекомендація служби з виробництва та встановлення ритуальних пам’яток та могильних огорож, а також кафе та ресторани для організації поминок.

https://graale.net/ua

Також при виборі ритуальної служби у Києві, настійно не рекомендуємо, звертатися до ритуальних служб, які самостійно дзвонять або приходять до Вас, представляючись співробітниками державних, міських, муніципальних та інших, нібито офіційних ритуальних служб і нав’язують свої послуги. Бо якщо Ви самостійно не зверталися до ритуальної агенції, а Вам звідти дзвонять – значить, Ваша контактна інформація отримана незаконним шляхом, що суперечить чинним законам

Як вибрати ритуальне агентство

Перш ніж викликати ритуального агента, зверніть увагу на те, як з вами говоритиме диспетчер. Тон розмови має бути ввічливим та тактовним, диспетчер не може агресивно нав’язувати послуги компанії. Тільки в цьому випадку можна продовжувати та поставити найважливіші питання:

Як офіційно називається компанія?

Сайт компанії, оголошення в газеті чи інший рекламний матеріал – це лише фасад, який демонструє переваги. Але мають бути й офіційні документи, головний із яких – свідоцтво про реєстрацію юридичної особи (або ФОП).

Надійні ритуальні служби, як ось наприклад Грааль https://graale.net/ua, розміщують документи про реєстрацію на сайті компанії та надають інформацію про свою організаційно-правову форму на першу вимогу. Обов’язково перевірте свідоцтво про реєстрацію. Якщо інформація в документах не відповідає тому, що вам говорять по телефону, це означає, що обман триватиме й надалі, на етапі організації похорону.

Так, наприклад, може з’ясуватися, що компанія, заявлена як спеціалізована служба з питань похоронної справи, насправді не має жодного відношення до цього списку.

Чи укладає ритуальна служба договір надання ритуальних послуг?

Про квитанцію-договор на ритуальні послуги ми розповідали раніше.

Цей документ – не лише доказ вашої співпраці з ритуальною службою (у разі скарг до вищих інстанцій), а й гарантія отримання пільг та компенсацій. У квитанції-договорі фіксуються:

  • всі замовлені вами товари та послуги, їх кількість та вартість;
  • підсумкова вартість усіх замовлених товарів та послуг.

Після підписання договору підсумкова вартість не змінюється. До комплексу ритуальних послуг не входять послуги моргу та вартість поховання/кремації. Ці витрати враховуються окремо.

Якщо ритуальна служба пропонує вам комплекс ритуальних послуг за сильно завищеною вартістю, це також є привід задуматися про доцільність співпраці.

Який катафальний транспорт надає компанія?

В автопарках сучасних ритуальних служб вже не знайдеш не лише «пазиків», а й часто взагалі жодного автомобіля вітчизняного виробництва. Компанії, що стабільно розвиваються, цінують свою репутацію і комплектують автопарк виключно іномарками. Іномарки забезпечують високий стандарт перевезень та безпеку, надійні в експлуатації та мають солідний вигляд.

Тому цілком нормально очікувати, що до будівлі моргу приїде автобус Mercedes, Ford чи Volkswagen. І зовсім ненормально, якщо до моргу приїде вже згаданий «пазик» чи якийсь інший продукт застарілого російського автопрому.