Главная > Все новости > Як подати заяву на призначення субсидії: три способи

Як подати заяву на призначення субсидії: три способи

Нині для того, щоб оформити субсидію на послуги ЖКГ, громадянам потрібно заповнити мінімум документів. Це мають бути лише Заява та Декларація про майновий стан, у якій потрібно зазначити всіх членів родини.

Як саме правильно подати документи до органів соціального захисту “Вечірньому Києву” розповів заступник директора Департаменту соціальної політики КМДА, начальник управління пільг, державної та регіональної допомоги Максим Бученко.

— Де можна узяти бланк заяви на оформлення субсидії?

— Роздруковані бланки знаходяться в усіх органах соціального захисту, узяти їх може кожен охочий. Також можна скористатися Інтернетом — зразки бланків є на сайті Міністерства соціальної політики або на сайтах будь-яких місцевих департаментів соцполітики та соціального захисту.

— Чи потрібен паспорт та ідентифікаційний код?

— Вони не потрібні, щоби подати заяву. Однак заповнити її заявник має самостійно. І в ній, дійсно, вказати свої паспортні дані та номер коду. При цьому оригінали цих документів надавати не потрібно. Якщо під час заповнення заявник помилиться у своїх даних, то сам має виправити їх. 

— Яким чином відбувається подача документів?

— Документи можна подати трьома різними способами:

  • перший —  відправити поштою, рекомендованим листом;
  • другий — принести заяву особисто до органу соцзахисту;
  • третій — подати заяву через Інтернет, заповнивши відповідну форму.

Щодо останнього способу, то можливі два варіанти онлайн-подачі документів: з цифровим електронним підписом, або без нього.

До речі, під час заповнення електронної форми, програма сама підказує користувачу, якщо він неповно чи некоректно вніс інформацію у відповідні поля. Помилки можна буде одразу виправити, і вже тоді відправити електронні документи до органів соцзахисту.

Там зроблять їх попередню перевірку, і в разі правильного оформлення запросять заявника прийти та підписати особисто. Він може зробити це у будь-який зручний для нього час.

— Скільки триватиме розгляд поданих документів?

— В ідеалі, процес розгляду триває не більше 10 днів. За цей час органи соцзахисту самостійно перевірять надану інформацію та приймуть відповідне рішення. Заявник одразу ж отримає розрахунок призначеної субсидії.

Однак, якщо відбудеться якась затримка, приміром, у надходженні інформації з міграційної служби, то розрахунок може бути проведений протягом місяця.

vechirniykiev.com.ua