Главная > Все новости > Анонсы > Як киянам за 5 хвилин дізнатися про захворювання на туберкульоз

Як киянам за 5 хвилин дізнатися про захворювання на туберкульоз

Центр громадського здоров’я МОЗ України розробив спеціальний онлайн тест для перевірки на туберкульоз. Анкета складається з 13 запитань, на які можна відповісти всього за 5 хвилин.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

За результатами анкетування можна дізнатися, чи є ризик того, що людина хвора на туберкульоз, і чи рекомендовано їй додаткове обстеження.

Пройти тест можна за посиланням.

– Зручний онлайн-інструмент дає можливість перевірити, чи є у вас симптоми туберкульозу, і чи могли ви ним заразитися, а також ви отримаєте інформацію про ступінь ризику захворювання на туберкульоз. Результати тесту анонімні. Тому ці дані будуть доступні лише вам, – розповіли у МОЗ.

У Міністерстві охорони здоров’я нагадали, що лише за липень 2019 року було зареєстровано 2067 нових випадків захворювання на туберкульоз. Загалом, станом на 14 серпня поточного року, під медичним наглядом перебувають 20 235 людей. Експерти переконані, що ще близько 5 тисяч хворих на туберкульоз навіть не знають про свою хворобу.

Медики попереджають, що симптоми цього небезпечного захворювання можуть бути непомітними впродовж багатьох місяців.

–  Несвоєчасне звернення до лікаря призводить до подовження терміну лікування та виникнення ускладнень хвороби. Небезпека також криється у тому, що один хворий на туберкульоз, який не знає про свій діагноз і не отримує лікування, може за рік заразити близько 10 – 15 людей. Тому важливо, щоб люди при перших проявах симптомів туберкульозу – кашель, який не припиняється понад 2 тижні, різке схуднення, нічна пітливість, слабкість  зверталися до свого сімейного лікаря, – наголосили у МОЗ.

Нагадаємо, що у серпні 2019 року кияни традиційно зможуть безкоштовно обстежитися на пересувному флюорографі. Із графіком його роботи можна ознайомитися за посиланням.

Джерело