Главная > Як і де можна заробити гроші під час війни

Як і де можна заробити гроші під час війни

22.07.2022

Не оцінюватимемо ймовірність і сценарії розвитку війни Росії проти України, але опишемо, як можна підготуватися до несприятливого розвитку подій. Все більше людей йдуть на віддалену роботу, а також грають в ігрові автомати та заробляють на них хороші гроші онлайн. У сучасних умовах це добрий спосіб заробітку.

ігрові автомати

Навіть якби і не війна, завжди розумніше тримати більшу частину своїх заощаджень у валюті, бо і грінва, і рубль останні кілька десятиліть у середньому стабільно падає до долара. І це не дивно, до цього веде зовнішня політика, спрямована на протиставлення Росії західному світу. Цей тренд може змінитися лише у випадку, якщо Росія почне дружити зі США та візьме курс на інтеграцію до європейської спільноти. Що малоймовірно у найближчому майбутньому.

Як війна вплине на ціни на товари?

Всі ми бачили, як у перші військові дні виріс курс рубля, тобто рубль почав слабшати по відношенню до долара. Сталося це на новинах про те, що США відкликає своїх послів з України та закликає громадян США залишити цю країну, а також на інших негативних новинах, що нагнітають напруженість.

Оскільки у Росії більшість товарних груп імпортні, то ослаблення курсу рубля, тобто подорожчання долара, призведе до зростання цін на імпортні товари.

А за ними, як правило, збільшаться і ціни на товари місцевого виробництва. Бо багато російських товарів використовують імпортні комплектуючі. Загалом, якщо ситуація не стабілізується, незапланований стрибок цін неминучий.

Як війна позначиться на фондових ринках?

Я не знаю, що буде з фондовим ринком США, але ясно одне, що фондовий ринок Росії зруйнується.

Тому найкращим варіантом на тлі високої невизначеності продати акції російських компаній. Якщо ви вірите, що конфлікт розвиватиметься, то ви зможете купити ті самі акції значно дешевше після того, як конфлікт досягне свого апогею.

Насправді в цілому краще інвестувати в акції великих американських технологічних компаній, які ростуть на дріжджах на відміну від російських блакитних фішок.

Санкції США

Я не знаю, які санкції введе США і чи введе їх, але найстрашніше, що може статися для простого смертного – це якщо США заборонить продаж у Росії смартфонів і зобов’яже Apple та Google відключити всім росіянам смартфони. Адже на кожному смартфоні в Росії стоїть операційна система або від Apple, або від Google.

  • Все це може призвести до некоректної роботи додатків, а також сильного підвищення цін на Айфони.
  • За такого розвитку подій більшість росіян загалом буде змушена перейти на смартфони Huawei c операційною системою Harmony OS замість звичної операційної системи Android.
  • Загалом від подібних санкцій постраждають насамперед росіяни та компанії США, а ось компанія Huawei просто озолотиться на цьому. Тому такий сценарій є малоймовірним. Навряд чи США піде на це.
  • Також теоретично США можуть заборонити американським компаніям роботу на території Росії і тоді з нашого життя зникнуть Інстаграм, Фейсбук, Ютуб (Гугл) та інші американські компанії.

Подібні санкції вдарять по компаніях США, тому, повторюся, навряд чи США підуть на таке. Адже подібні заходи не особливо торкнуться правлячої еліти Росії, на яку насамперед мають бути спрямовані санкції.

Однак, як кажуть, ліс рубають – тріски летять, від падіння курсу рубля та підвищення цін постраждають насамперед прості громадяни