Главная > Все новости > Війна ХАМАС та Ізраїлю — Іран надіслав Ізраїлю послання через ООН із попередженням

Війна ХАМАС та Ізраїлю — Іран надіслав Ізраїлю послання через ООН із попередженням

Іран не хоче подальшої ескалації війни між ХАМАС та Ізраїлем

Іран направив попередження Ізраїлю через ООН, що йому доведеться втрутитися, якщо ЦАХАЛ розпочне наземну операцію у Газі. Бойові дії між терористами ХАМАС та Ізраїлем переростуть у регіональну війну, якщо Іран втрутиться.

Посланник ООН на Близькому Сході Тор Веннесланд закликав міністра закордонних справ Ірану Аміра-Абдоллахяна допомогти запобігти поширенню конфлікту в Газі та Ізраїлі на ширший регіон Близького Сходу. Про це повідомляє Axios, посилаючись на інформацію від двох дипломатичних джерел, знайомих із ситуацією.

“Послання Ірану, відправлене Ізраїлю через ООН, прозвучало в той час, коли адміністрація Байдена намагалася втримати Іран і підтримувану Ліваном Хезболлу, що підтримується Іраном, від вступу у війну. Цього тижня США направили до регіону авіаносну групу та винищувачі”, — йдеться у матеріалі.

Міністр закордонних справ Ірану відповів, що його країна не хоче, щоб конфлікт переріс у регіональну війну, і хоче спробувати допомогти зі звільненням мирних жителів, які утримують ХАМАС як заручники в секторі Газа.

Зазначимо, що 9 жовтня Ізраїль пообіцяв провести у секторі Гази наземну операцію. Це означає, що сили ЦАХАЛ готуються до реалізації наступальних планів, які можуть включати комплексні й скоординовані удари з повітря, моря і суші.

При цьому у ЗМІ повідомляють, що у канцелярії прем’єр-міністра Ізраїлю відмовилися від коментарів.

Зазначимо, що “Телеграф” слідкує за ситуацією та публікує останню інформацію у матеріалі: Ізраїль зносить сектор Газа після атаки ХАМАС: хроніка нової війни на Близькому Сході (оновлюється).

Нагадаємо, раніше “Телеграф” писав про те, що український посол в Ізраїлі Євген Корнійчук розповів, чи є у полоні бойовики ХАМАС громадяни України.

#Іран #Ізраїль #ООН #ХАМАС #Війна #Сектор Газу