Главная > Все новости > Активисты района > Відеоролик до Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів підготували вихованці ЦТДЮ

Відеоролик до Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів підготували вихованці ЦТДЮ

Саме 11 квітня 1945 року з воріт одного з фашистських концтаборів вийшов останній в’язень. Ця пам’ятна дата й була обрана як Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Відтоді пройшло немало часу, та страшні злочини проти людства не мають строку давності. Геноцид цілих народів, масові розстріли дорослих та дітей на «фабриках смерті» в окупованих нацистами країнах, тортури та непосильна каторжна праця знищили мільйони безневинних людей. Серед них і наші земляки, чиє життя обірвалось за колючим дротом концтаборів.

Це все – в нашій пам’яті назавжди, що передаватиметься з покоління в покоління.
Ми разом з усім світом вклоняємось людям, які в пекельних муках пройшли цей шлях, витримавши найстрашніші випробування. І віддаємо данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в стінах таборів смерті. Помолімося за їхні душі.

Усього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За роки Другої світової війни через них пройшли 18 мільйонів осіб.

На території країн колишнього Радянського Союзу налічувалось близько 817 нацистських таборів примусового утримування цивільного населення та військовополонених, три з яких були розташовані в місті Києві. Це концтабори «Сирецький», «Бабин Яр» та «Дарницький».

За посиланням можна переглянути відеоролик ЦТДЮ

https://www.facebook.com/Ctdu.kiev/videos/480617399816565

Джерело: ЦТДЮ Святошинського району.