Главная > Все новости > Вдячна людська пам’ять зібрала святошинську громаду біля пам’ятного знака прип’ятчанам у переддень трагічної дати

Вдячна людська пам’ять зібрала святошинську громаду біля пам’ятного знака прип’ятчанам у переддень трагічної дати

Традиційно напередодні офіційного дня відзначення чергової річниці техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС на Микільській Борщагівці у місті Києві біля пам’ятного знака, що на вулиці Якуба Коласа, 29, установленого з нагоди 16-ої річниці Чорнобильської катастрофи  на честь переселенців  із міста Прип’ять, збираються переселенці із зони аварії на атомній електростанції, колишні працівники сумнозвісної станції, жителі міста Прип’ять інші мешканці мікрорайону.

33 роки тому мирну, спокійну квітневу ніч перервали два потужні вибухи, що сталися на 4 енергоблоці Чорнобильської АЕС. Ця найбільша на той час техногенна катастрофа зруйнувала життя сотень тисяч українців, у серцях мільйонів залишила незаживаючі рубці болю та страждань від наслідків «атомної» пожежі.

У пам’ять про страшні події квітня 1986 року за ініціативою громадських організацій чорнобильців Святошинського району в мікрорайоні, де компактно проживають переселенці з міста атомників – Припяті, встановлено пам’ятний знак. Кожного року біля нього збираються свідки тих моторошних подій, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, їх родини, представники місцевої влади, державних та громадських організацій та інші небайдужі мешканці району, щоб віддати данину шани загиблим та постраждалим 33 роки тому.

Цього року традиційно до прип’ятчан долучилися представники Святошинської РДА на чолі з першим заступником голови Сергієм Пилипчуком і заступником голови Наталією Гусєвою, представники депутатського корпусу, представники чорнобильських громадських організацій району — ліквідатори аварії на ЧАЕС, учні та педагоги ЗЗСО № 253 та № 215, громада району.

На мітингу-реквіємі звучали проникливі слова про мужність і героїзм людей, що стали на заваді смертоносному розповсюдженню руйнівного атому. Під звуки тематичної мелодії до підніжжя пам’ятного знака було урочисто покладено квіти в знак глибокої шани та вічної вдячної пам’яті про загиблих під час Чорнобильської трагедії та під відлік метронома присутні схилили голови у скорботній хвилині мовчання.

На завершення траурної хвилини мовчання була відправлена заупокійна літія по загиблим та померлим ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яку провів владика Іоан Швець, настоятель храму Різдва Святої Богородиці, єпископ ПЦУ у співслужінні з протоієреєм Олександром Швецем та численними представниками релігійної громади.