Главная > Все новости > Вакцинація – це персональна відповідальність батьків як перед власними дітьми, так і перед громадою

Вакцинація – це персональна відповідальність батьків як перед власними дітьми, так і перед громадою

Вакцинація своїх дітей – це персональна відповідальність батьків як перед власними дітьми, так і перед громадою. На цьому наголосила заступниця начальника управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Олена Батечко під час прес-брифінгу щодо випадку захворювання на дифтерію.

«Коли місто проводило широку інформаційно-роз’яснювальну кампанію щодо проведення імунізації проти кору, спільними зусиллями батьківської громади, столичних освітян та медиків вдалося зменшилася кількість нещеплених дітей у закладах освіти міста Києва за рік майже вдвічі», – заначила Олена Батечко.

Вона додала, що у зв’язку з випадком захворювання у ліцеї № 303 усі учні класу, де навчається дитина були оглянуті лікарем. Батькам учнів початкової школи запропоновано обстежити дітей у лікаря-лора у медичному кабінеті школи. Наразі ніяких застережень у інших дітей не виявлено.

«Ми звертаємося до всіх батьків, діти яких навчаються у закладах освіти, із закликом відповідальніше ставитися до питання вакцинації та імунізації, щоб не наражати на небезпеку не тільки своїх дітей, а й тих дітей, які їх оточують», – підсумувала Олена Батечко.

Нагадаємо, у столиці зафіксовано перший випадок дифтерії.
Хворий – хлопчик 2010 року народження – був госпіталізований 22 жовтня до Київської дитячої інфекційної лікарні з підозрою на дифтерію. 24 жовтня діагноз «дифтерія» підтверджено лабораторно. Наразі стан дитини задовільний. Введення протидифтерійної сироватки дитина не потребувала.

За словами виконувачки обов’язків головного лікаря Київської дитячої інфекційної лікарні Наталії Чемеркіної, хлопчик був не вакцинований.

Джерело