Главная > Все новости > Активисты района > Урочистості на честь 30-ї річниці виведення радянських військ з республіки Афганістан

Урочистості на честь 30-ї річниці виведення радянських військ з республіки Афганістан

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Українці у складі обмежених контингентів військ брали участь у локальних конфліктах на території Алжиру, Анголи, Афганістану, Бангладеш, Угорщини, В’єтнаму, Єгипту, Іспанії, Ємену, Камбоджі, Китаю, Куби, Лаосу, Мозамбіку, Монголії, Сомалі, Фінляндії, Чехословаччини, Югославії, Ефіопії.
Найбільш тривалою та жахливою за кількістю жертв була військова місія в Афганістані. Саме до дати виведення військ з цієї країни та припинення неоголошеної Афганської війни приурочена дата вшанування воїнів-інтернаціоналістів.

14 лютого, напередодні 30-ї річниці виведення радянських військ з республіки Афганістан біля пам’ятного меморіалу на честь загиблих воїнів-афганців відбулася урочиста церемонія покладання квітів на знак пам’яті та великої шани героям, що поклали життя, виконавши свій громадянський обов’язок, у горах Афганістану. Упродовж довгих 10 років українці у складі обмеженого контингенту радянських військ брали участь у неоголошеній війні. За цей час у кровавих боях на чужій землі побувало близько 160 тис. українців, понад 3 тис. з яких не повернулися додому живими, ще понад 8 тис. отримали поранення.

На урочистостях були присутні керівництво Святошинської РДА на чолі із першим заступником голови Сергієм Пилипчуком, в. о. військового комісара Святошинського району міста Києва Руслан Труш, представники районної спілки ветеранів Афганістану на чолі з Леонідом Полосенком, учні та викладачі закладів загальної середньої освіти району, численні представники святошинської громади, представники духовенства.

У почесну варту біля пам’ятного знака встали учні прилеглих шкіл. Уже багато років опікується меморіальним комплексом та відповідає за підготовку відповідних ушанувань педагогічний і учнівський колектив ЗЗСО № 304. Хвилиною мовчання, низько схиливши голови,  вшанували присутні воїнів-інтернаціоналістів.

З промовою з нагоди ювілейної дати – 30-річчя виводу військ з Афганістану й припинення трагічного десятиріччя неоголошеної Афганської війни — до присутніх звернувся перший заступник голови Святошинської РДА Сергій Пилипчук: «На тлі сьогодення, коли проти України розгорнуто неоголошену війну, коли ми вимушені зі зброєю протистояти ворогу на Сході, бойовий досвід учасників війни в Афганістані став у нагоді. Колишні воїни-афганці завжди вирізнялися активною життєвою позицією, загостреним почуттям патріотизму. Маючи неоціненний бойовий досвід, вони й сьогодні передають його своїм молодшим побратимам. А дехто з них, попри зрілий вік, не всидів дома й рушив на передову. І на сьогодні, на жаль, на Сході серед святошинців-інтернаціоналістів є втрати. Ми пам’ятаємо й високо цінуємо подвиг наших співвітчизників, що вони виявили на території інших держав, зокрема в Афганістані. Невимовний біль, що скував серця родин, які втратили близьких у тій війні, не вщухає донині. Ветерани локальних війн брали активну участь у Революції Гідності, сьогодні вони – учасники воєнних дій на Сході, широко проводять волонтерську діяльність, беруть активну участь у суспільно-політичному житті країни, патріотичному вихованні молоді. І ми пишаємося цими людьми».

До бойових побратимів і членів їх родин звернувся також голова Спілки ветеранів Афганістану Святошинського району м. Києва Леонід Полосенко.

На завершення заходу молебень за загиблими героями відслужили священнослужителі Української православної церкви.


Завершальним акордом у низці меморіальних, урочистих, культурно-мистецьких заходів патріотичного та консолідуючого змісту за участю представників органів державної влади та громадських організацій у Святошинському районі, що вирізнявся особливим теплом та відчуттям справжнього чоловічого, бойового братерства, стала зустріч воїнів-афганців, яка пройшла ввечері 14 лютого в КРК «Бінго». Воїни-інтернаціоналісти зібралися, щоб згадати молоді роки, обпалені страшним десятиліттям Афганської війни, віддати шану загиблим у цьому військовому конфлікті та підтримати тих, хто втратив у горах Афганістану рідних і близьких.

Привітати учасників бойових дій, 30-річчю завершення яких присвячено сьогоднішню зустріч, прийшло керівництво Святошинської РДА на чолі з першим заступником голови Сергієм Пилипчуком. Він подякував ветеранам за їх мужність, проявлену в молоді роки, та їх активну громадську позицію, непримиренність у захисті справедливості, патріотизм, а також за солідарність, згуртованість і єдність у наш час. «Немає міцнішої дружби, більш нерозривної спільноти, ніж та, що зародилася в бою. Ваш досвід доводить, що бойове братерство, спаяне у жорстоких, кривавих боях, яке пройшло випробування смертельною загрозою, нерозривне. Покоління, що пройшло жорна Афганської війни, було й залишається взірцем самовідданості, мужності, вірності своєму громадянському обов’язку, та разом з тим вдячної пам’яті батькам та близьким своїх полеглих товаришів, взаємовиручки та підтримки», — сказав Сергій Пилипчук. На знак визнання заслуг воїнів-афганців перед українським народом перший заступник голови Святошинської РДА вручив членам Спілки ветеранів Афганістану Святошинського району міста Києва подяки та грамоти.

Від депутатського корпусу на заході був присутній помічник народного депутата України Олександра Третьякова Микола Чернецький.

Микола Чернецький від імені Олександра Третьякова як голови профільного комітету Верховної Ради привітав присутніх з ювілейною датою виведення військ з Афганістану та вручив воїнам-інтернаціоналістам подяки народного депутата.

Долучилися до привітань також голова Спілки ветеранів Афганістану Святошинського району міста Києва Леонід Полосенко і військовий комісар Київського військового комісаріату полковник Клявлін Сергій Володимирович.

Увесь вечір неперевершену душевну атмосферу в залі створював музичний гурт «Аист». Присутні під пісні цього музичного колективу занурювалися у спогади молодості, згадували бойових побратимів, тугу за Батьківщиною та рідними, що переслідувала їх на чужій землі, та сповнювалися переконанням, що ми все зможемо, подолаємо й переможемо.


Джерело: svyat.kyivcity.gov.ua/