Главная > Все новости > Активисты района > Учні школи № 206 імені Леся Курбаса подорожували на Тернопілля

Учні школи № 206 імені Леся Курбаса подорожували на Тернопілля

Канікули – це завжди враження. От і у нинішні осінні канікули учні школи І-ІІІ ступенів № 206 імені Леся Курбаса за традицією подорожували на Тернопілля – край, пов’язаний з постаттю актора, режисера і сподвижника українського театру Леся Степановича Курбаса.

Учасники шкільної дослідницької пошукової експедиції їхали до Тернопілля не вперше: у 2015 році під час першої подорожі до цього міста київські школярі побували у Тернопільській Українській гімназії № 1 імені Івана Франка, де навчався Лесь Курбас. Саме тоді між колективами школи

№ 206 м. Києва та гімназії була укладена угода про співпрацю.

І цього разу зустріч була тепла, гостинна: киян привітали зворушливою сучасною музично-літературною композицією, а на пам’ять про зустріч у тернополян київські школярі подарували колективу Української гімназії великий портрет Леся Курбаса.

Відвідали діти і славнозвісний Тернопільський театр – побували на виставі «Фараони» О. Коломійця. Саме у будівлі колишнього «Міщанського братства» відбувалися вистави першого стаціонарного театру міста «Тернопільські театральні вечори», організатором, керівником і режисером якого був Лесь Курбас.

Побували учні школи й у містечку Чортків, де народилася акторка Катерина Рубчакова – перше юнацьке кохання Леся Курбаса, а його батько був учителем дівчини. Останньою зупинкою дослідницького маршруту київських школярів стала садиба-музей родини Курбасів у Старому Скалаті. Саме тут, в оселі Лесевого діда, пройшло дитинство майбутнього світоча українського театру.

З подорожі до Тернополя учні школи повернулися з новими враженнями та дослідницькими матеріалами.

Джерело: ЗЗСО № 206 ім. Леся Курбаса.