Главная > Всі новини > У Святошинському районі вшанували пам’ять загиблих учасників бойових дій на території інших держав

У Святошинському районі вшанували пам’ять загиблих учасників бойових дій на території інших держав

Сьогодні в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Країна вшановує тих, хто воювали в Алжирі, Анголі, Бангладеш, Угорщині та інших країнах, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок. Та найдовшою та найтрагічнішою  для нашого народу була участь у військовому конфлікті на території Афганістану.

Напередодні біля пам’ятного знака загиблим воїнам-афганцям, що на розі вулиць Чорнобильської та Єфремова, традиційно зібралися воїни-афганці, члени Спілки ветеранів Афганістану Святошинського району, на чолі з Леонідом Федоровичем Полосенком.

Серед запрошених: в. о. голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Андрій Олександрович Трамбовецький, в. о. заступника голови Ірина Михайлівна Жидченко, помічники народного депутата України Миколи Тищенка, районний військовий комісар Євген Юрійович Яковчук, учасники бойових дій на сході України, учні та викладачі закладів загальної середньої освіти, священнослужителі та громадськість району.

У почесну варту біля БТР, що брав участь у боях на афганській землі в далекі 80-і роки минулого століття, після чого був доправлений в Україну й зайняв своє почесне місце на постаменті у Святошинському районі, стали учні 304 школи. Педагогічно-учнівський колектив ЗЗСО № 304 вже багато років опікується названим пам’ятним знаком та готує до цієї пам’ятної дати проникливі літературні програми.

На знак вшанування світлої пам`яті тих, хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя, присутні під звуки метронома схилили голови у хвилині мовчання.

З проникливою промовою до побратимів звернувся Леонід Полосенко. Він наголосив, що через Афганістан пройшло понад 160 тисяч українців. Багато з них поклали своє життя на чужій землі, чимало з тих, хто повернувся живими, з готовністю та отриманим бойовим досвідом встали на захист рідної землі сьогодні на сході країни. Ми пам’ятаємо про їх мужність і шануємо їх подвиг.

Керівництво району на чолі з в. о. голови Святошинської РДА Андрієм Трамбовецьким поклало квіти до підніжжя меморіалу. Вшанували пам’ять про загиблих і всі присутні.

На завершення священнослужителі Православної церкви України відслужили панахиду за загиблими героями.

Джерело