Главная > Все новости > Активисты района > У Святошинському районі буде ландшафтний заказник місцевого «Зелена мрія»

У Святошинському районі буде ландшафтний заказник місцевого «Зелена мрія»

Відповідне рішення було проголосовано на сессії Київської міської ради 11 березня 2021.

Київська міська рада прийняла рішення «Про оголошення природної території ландшафтним заказником місцевого значення «Зелена мрія». За таке рішення проголосували 85 депутатів. Автор проекту рішення – голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики, голова фракції ВО «Батьківщина» у київській міській раді Денис Москаль наголосив, що це рішення дозволить вберегти  від забудови земельну ділянку по вул. Відпочинку, 25, яка є залишками вікової дубрави.

«Я як святошинець вболіваю за цю територію і вже декілька років разом із громадою ми боремось за її збереження та протистоїмо забудовнику,  який у 2010 році з порушенням норм чинного законодавства, оформив ділянку у власність  на житлово-будівельний кооператив, зареєстрований на трьох осіб-мешканців  Полтавської області. Ця ділянка розташована всередині житлового кварталу і фактично є єдиним місцем для відпочинку мешканців мікрорайону, які виступають категорично проти будь-якої забудови. На ділянці розташовані вікові сосни та дуби, що мають велику рекреаційну цінність. Тут водяться рідкісні види птахів, внесені до Бернської конвенції. Тому святошинці виступають за збереження цієї території», – зазначив Денис Москаль.

Обґрунтування прийняття рішення

Запропонований проєкт рішення передбачає оголосити ландшафтним заказником місцевого значення «Зелена мрія» природну територію площею 0,26 га на вул. Відпочинку, 25 у Святошинському районі м. Києва. Прийняття вказаного рішення забезпечить належні умови для збереження ландшафтного, ботанічного, зоологічного різноманіття та цінного природного комплексу.

У клопотанні Благодійної організації «Благодійний фонд Дніпровського району м. Києва «Київський еколого-культурний центр»  від 4 лютого 2020 року № 36 надано наукове обґрунтування необхідності оголошення ландшафтного заказника місцевого значення «Зелена мрія» та відповідно до частини другої статті 51 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» зазначено інформацію про природоохоронну, рекреаційну цінність об’єкта, що пропонується до заповідання, відомості про місцезнаходження, розміри та характер використання.

Проєктований заказник є залишками вікової дубрави з лісовим типом рослинності. Протягом теплого сезону гай переповнений птахами: вівсянками, вівчариками, славками, очеретянками, дроздами, синицями. На зазначеній території постійно гніздуються птахи, внесені до Додатку ІІ Бернської конвенції, зокрема, вухата сова, ремез, іволга, малий строкатий та сивий дятли, крутиголовка та чубатий жайворонок. Також на вказаній території виявлено жука-оленя, занесеного до Червоної книги України.

Також ця діброва має величезне рекреаційне значення.

Проєкт оголошення природної території ландшафтним заказником місцевого значення «Зелена мрія» розроблено науковцями Благодійної організації «Благодійний фонд Дніпровського району м. Києва «Київський еколого-культурний центр».

Надання зазначеній території статусу ландшафтного заказника місцевого значення дає можливість вберегти її від забудови, адже відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України»,  на землях природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних комплексів.

Території та об’єкти природно-заповідного фонду з додержанням вимог, встановлених цим Законом та іншими актами законодавства України, можуть використовуватися:

у природоохоронних цілях;

у науково-дослідних цілях;

в оздоровчих та інших рекреаційних цілях;

в освітньо-виховних цілях;

для потреб моніторингу навколишнього природного середовища.

Передісторія проекту рішення

У 2019 р. ОЖБК «Світ житла» подав до Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва повідомлення про початок  виконання підготовчих робіт – будівництво житлового будинку з вбудованими приміщеннями по вул. Відпочинку, 25 у Святошинському районі м. Києва.

Земельна ділянка по вул. Відпочинку, 25 з порушенням норм чинного законодавства була передана обслуговуючому житлово-будівельному кооперативу “СВІТ ЖИТЛА” для житлового будівництва у 2010 році.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 134 Житлового кодексу УРСР на облік бажаючих вступити до житлово-будівельного кооперативу беруться громадяни, які постійно проживають у даному населеному пункті і потребують поліпшення житлових умов.

Тобто засновники цього кооперативу мали би постійно проживати у м. Києві та перебувати на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов.

Проте згідно з інформацією, розміщеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, засновниками ОЖБК «Світ житла» є:

СІРИК ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
 Адреса засновника: 36034, Полтавська обл., місто Полтава, Київський район, ВУЛИЦЯ ВОЗНЕСЕНСЬКА, будинок 23
 Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00

СІРИК ВІКТОРІЯ ВАЛЕНТИНІВНА
 Адреса засновника: 36034, Полтавська обл., місто Полтава, Київський район, ВУЛИЦЯ ВОЗНЕСЕНСЬКА, будинок 23

ФОМІНА ГАННА ВІКТОРІВНА
 Адреса засновника: 36004, Полтавська обл., місто Полтава, Шевченківський район, ВУЛИЦЯ ПУШКІНА, будинок 1, квартира 12 

Тобто жоден із засновників не зареєстрований у м. Києві. Крім того, Ігор Сірик як депутат Полтавської обласної ради подав декларацію до НАЗК (за 2016 р.), де вказане місце проживання – м. Полтава.

Подібні неправомірні дії щодо створення житлово-будівельних кооперативів і передачу їм земельних ділянок уже були предметом розгляду правоохоронних органів. Зокрема, у справі №826/6541/13-а, яка розглядалась у серпні 2013 р. Окружним адміністративним судом м. Києва за позовом заступника прокурора м. Києва в інтересах держави в особі Печерської районної в м. Києві державної адміністрації до Обслуговуючого кооперативу житлового кооперативу «Містобудівник» про припинення юридичної особи, та у справі №826/6554/13-а, що розглядалась Окружним адміністративним судом м. Києва у червні 2013 р., за позовом того самого заступника прокурора м. Києва в інтересах держави в особі Печерської районної в м. Києві державної адміністрації до Обслуговуючого кооперативу житлового кооперативу «Приладобудівник» про припинення юридичної особи.

Предметом вказаних справ є визнання недійсними записів про державну реєстрацію обслуговуючих кооперативів житлових кооперативів та припинення юридичних осіб у зв’язку з ліквідацією, не пов’язаною з банкрутством.

Засновниками вказаних ОКЖК були особи, які станом на день створення і державної реєстрації ОКЖК на квартирному обліку не перебували, а отже, не потребували поліпшення житлових умов, що підтверджується листами районних у м. Києві державних адміністрацій, які містяться у матеріалах справи. З огляду на наведене, суд дійшов висновку, що члени (засновники) ОКЖК не відповідають вищезазначеним вимогам ЖК УРСР, а отже, не мали права створювати та здійснювати державну реєстрацію ОКЖК.

До того ж, будівельна компанія, що належить Ігорю Сірику, фігурує у низці повідомлень у полтавській пресі щодо незаконних забудов, зокрема, і на березі Ворскли.