Главная > Все новости > У столиці розсилають квитанції з новими видами платежів

У столиці розсилають квитанції з новими видами платежів

Вже у цьому місяці у платіжних квитанціях киян з`явиться графа «внески за обслуговування вузлів комерційного обліку», де буде нараховано внески за 4 квартал 2019 року.

Нагадаємо, що розмір внесків визначено Розпорядженням КМДА від 30.09.2019 № 1716 для кожного будинку окремо, він залежить від кількості квартир та кількості загальнобудинкових лічильників, встановлених у будинку.

«Київводоканал» зібрав найпопулярніші питання, які допоможуть розібратися що це за нововведення і дав відповіді на них.

Чи маю я сплачувати цей внесок, якщо я мешкаю у приватному будинку або у моєму будинку немає загальнобудинкового лічильника?

Ні! Цей внесок сплачують лише мешканці багатоквартирних будинків, де встановлено комерційний вузол обліку.

Навіщо потрібен цей внесок? Куди Київводоканал витрачатиме ці гроші?

Внесок потрібен для оплати робіт з технічного обслуговування вузла комерційного обліку, до якого входить сам лічильник, з`єднані з ним трубопроводи, засувки, фільтри тощо. Якщо вчасно не ремонтувати і не повіряти лічильник, та не усувати витоки на прилеглих трубах, лічильник вийде з ладу, і мешканцям доведеться оплачувати водопостачання за нормативами водоспоживання, що по факту значно більше, ніж фактично спожитий об`єм води. Гроші, сплачені споживачами у якості внесків, витрачатимуться Київводоканалом виключно на технічне обслуговування вузлів комерційного обліку.

Чому раніше цього внеску не було, а тепер з`явився?

До 2017 року кошти на обслуговування вузлів комерційного обліку було закладено в тариф на водопостачання. Але постановою НКРЕКП у листопаді 2017 року ці витрати було виключено зі структури тарифу. Тож протягом двох років вузли обліку обслуговувалися лише у випадку аварійної ситуації. Розпорядженням КМДА від 30.09.2019 № 1716 відновлено плату за обслуговування комерційних лічильників окремою графою у квитанціях киян.

Якими нормативними документами встановлено необхідність сплати цього внеску?

Згідно Статті 6 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»: «Витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (їх складових частин) відшкодовуються споживачами відповідної комунальної послуги, шляхом сплати виконавцю комунальної послуги внесків на обслуговування та заміну вузла комерційного обліку.»

Від чого залежить розмір внеску?

Розмір внеску залежить від кількості приміщень у будинку та кількості внутрішньобудинкових лічильників.

Як дізнатися розмір внеску у моєму будинку?

Розпорядженням КМДА від 30.09.2019 № 1716 визначено розмір щоквартальних внесків, за обслуговування вузлів комерційного обліку комунальної послуги з централізованого водопостачання, для кожної будівлі окремо. Знайти свій будинок можна у таблиці:
https://docs.google.com/…/1cS5OMlfK8IQ4kkV4yXvGwQIdEA…/edit…

Як часто треба сплачувати цей внесок?

Внесок сплачується один раз на квартал і для більшості споживачів становить від 2 до 10 грн на квартал.

Чи може Київводоканал збільшити / зменшити розмір внеску?

Київводоканал самостійно не може змінювати розмір внесків. Розмір внеску визначено для кожного будинку Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради №1716 від 30.09.2019 р. «Про встановлення внесків за обслуговування ПрАТ «Київводоканал» вузлів комерційного обліку комунальної послуги з централізованого водопостачання».
Методику визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами комунальних послуг, власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та / або гарячого водопостачання» визначено наказом Міністерства регіонального розвитку № 129 від 05.06.2018.

Який перелік робіт виконуватиме Київводоканал за рахунок внесків? Чи входить туди заміна приладів обліку та встановлення нових?

До регламентних робіт належать: щомісячний огляд лічильника, виконання ремонтних робіт, усунення витоків, заміна засувок та фільтрів, періодична повірка лічильника. Заміна приладів, що вже не підлягають ремонту, та встановлення нових не входить у перелік цих робіт.

Чи можу я бути присутній при виконанні робіт з обслуговування вузла обліку?

Так, будь-який споживач за бажанням може бути присутній під час виконання таких робіт у його будинку. Дізнатися про дату проведення робіт можна у балансоутримувача будинку (голови ОСББ, працівників ЖЕКу тощо), якого працівники водоканалу заздалегідь сповіщатимуть про свій візит.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *