Главная > Все новости > У КНП «КДЦ» Святошинського району відбулася комплексна нарада

У КНП «КДЦ» Святошинського району відбулася комплексна нарада

Під орудою директора Богдана Подлужного 11 липня п.р. відбулася комплексна нарада КНП «КДЦ» Святошинського району м. Києва. З планових питань порядку денного розглянуті: 1. Організація роботи з надання медичної допомоги хворим з інфарктом міокарда. 2. Стан організації та обсяги медичної допомоги хворим на неврологічну патологію.

Саме хворі з цих груп спостереження (разом з онкологічною патологією) формують показники первинної та загальної інвалідності в районі. Як зауважили доповідачі – кардіолог Тетяна Попович та невролог Олена Харитонова – серцево-судинна та мозково-судинна патології на фоні гіпертонічної хвороби дають найбільшу частку ускладнень серед пацієнтів, які проходять лікування в медичних закладах первинного (ЦПМСД) та вторинного («КДЦ») рівнів.

Світовий досвід свідчить про те, що своєчасна діагностика, проведення заходів профілактики, призначання адекватної медикаментозної терапії, залучення до участі в процесі лікування пацієнта та членів його родини затримує прогресування захворювання, знижує ризик виникнення ускладнень, сприяє поліпшенню якості життя та збереженню працездатності. Ефективність дій лікаря при лікуванні кожного конкретного пацієнта в цілому значною мірою залежить від узгодженості дій лікарів загальної практики – сімейної медицини та лікарів, які надають вторинну медичну допомогу, що забезпечує єдиний діагностичний і лікувальний підхід. На рівні району ця співпраця дозволила стабілізувати показники інфаркту міокарда та інсульту головного мозку впродовж трьох останніх років.

         З поточних питань надання медичної допомоги в КНП «КДЦ» були додатково обговорені: 1. Організація обстеження пацієнтів на ВІЛ за допомогою швидких тестів. 2. Можливості клініко-діагностичної лабораторії в проведенні високоспецифічних досліджень біологічного матеріалу. 3. Ефективність використання медичного обладнання, закупленого за рахунок бюджетних асигнувань. 4. Раціональна виписка рецептів на медикаменти з дотриманням соціальних стандартів та купівельної спроможності місцевого бюджету.

         За результатами обговорення надано протокольні доручення експертам-координаторам КНП «КДЦ» з медичних спеціальностей та керівникам філій.

Джерело: КНП «КДЦ» Святошинського району.