Главная > Всі новини > Анонси > У київських маршрутках подорожчає вартість проїзду – до 15 гривень

У київських маршрутках подорожчає вартість проїзду – до 15 гривень

Ймовірне підвищення вартості проїзду прогнозують взимку 2021.

Підвищення цін очікується з 24 січня, одразу після закінчення локдауна. Про це повідомив голова Асоціації перевізників Києва та Київської області Ігор Мойсеєнко, інформують Економічні новини.

Від 10 до 15 гривень – можлива вартість проїзду, залежно від складності та довжини маршруту. За словами Моїсеєнко, на всіх перевізників сильно вплинув ще перший, весняний локдаун, коли транспорт простояв кілька місяців без роботи.

«Багато перевізників, які брали кредити, зараз ледь виживають. Через постійне зменшення пасажиропотоку багато київських маршрутів зараз працюють на межі збитковості», – пояснює Моїсеєнко.

За даними асоціації, через обмеження і перехід людей на віддалену роботу пасажиропотік зменшився, практично на 50%. На даний момент, в столиці працюють 18 приватних перевізників на 150 маршрутах.

«Перевізники можуть поставити різні цінники – 10, 15, 20 гривень, але вони прекрасно розуміють, що у пасажирів теж недостатньо коштів. Тому питання подорожчання постійно відкладається. У той же час воно можливе, оскільки в нинішніх умовах перевізники не заробляють, а просто виживають», – каже Моїсеєнко.

Голова пояснив, що приватний перевізник за тиждень до підвищення цін зобов’язаний довести до відома мерію і попередити пасажирів: вказати дату, з якої починає діяти новий тариф. Місто, в свою чергу, не регулює вартість проїзду в маршрутках.

Джерело