Главная > Все новости > Анонсы > У Києві хочуть приборкати хостели

У Києві хочуть приборкати хостели

Київрада пропонує парламенту врегулювати відносини між ОСББ і власниками та орендарями приміщень.

На сесії Київради депутати прийняли рішення звернутися до Верховної Ради із пропозицією внести зміни до законів України аби врегулювати конфлікти, що виникають між співвласниками багатоквартирних будинків і власниками або орендарями житлових та нежитлових приміщень у них.

— Своїм зверненням ми привертаємо увагу парламенту до необхідності законодавчо врегулювати проблеми з використанням квартир і нежитлових приміщень, коли погіршується  якість життя людей через таке сусідство. У столиці це проблема хостелів, які відкривають у будинках без погодження із власниками інших квартир. Але проблема не вичерпується лише хостелами і потребує комплексного врегулювання, — зазначає співавтор рішення, депутат Київради Леонід Антонєнко.

Він нагадав, що дві спроби законодавчого врегулювати це питання наприкінці минулого і на початку цього року не мали успіху у парламенті. Перелік видів діяльності, на які ОСББ можуть встановлювати заборони рішенням загальних зборів, варто затверджувати місцевими радами. Це дозволить врахувати особливості кожного населеного пункту.

— Мають бути значні санкції за невиконання рішень ОСББ, у тому числі фінансові. Натомість власники бізнесів повинні мати можливість скасувати заборони в суді, якщо вони доведуть, що заборони були запроваджені за відсутності доказів того, що відповідні бізнеси створюють незручності для власників і мешканців сусідніх квартир, — уточнив Леонід Антонєнко.

Звернення до Верховної Ради містить додаток із конкретними пропозиціями щодо змін до закону про місцеве самоврядування і до закону про ОСББ.

За відповідне рішення проголосували 68 депутатів Київради.


vechirniykiev.com.ua