Главная > Все новости > Анонсы > Столиця має намір придбати до 50 нових вагонів метро

Столиця має намір придбати до 50 нових вагонів метро

Столиця має намір придбати до 50 нових вагонів метрополітену. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко, вітаючи колектив метрополітену з 59-ю річницею заснування підприємства. За його словами, нещодавно Київрада підтримала таке рішення.

«Складно сьогодні уявити, як би жила наша столиця без метрополітену. Адже щодня ви забезпечуєте перевезення 1,5 млн пасажирів. І наше з вами завдання зробити так, щоб кожна поїздка для кожного пасажира була комфортною і швидкою. Цього року завершили капітальний ремонт станції «Святошин». Тепер це сучасна станція зі зручними входами та з ліфтами для пасажирів з інвалідністю і пасажирів з дітьми. І ми будемо продовжувати реконструкцію інших, найстаріших, станцій столичного метро. Бо вони мають виглядати сучасно, гарно і бути зручними», – підкреслив мер Києва.

Віталій Кличко зазначив, що столична влада поставила перед собою завдання протягом 2 років ввести в експлуатацію дві нових станції метро на Виноградар – «Мостицьку» та «Проспект Правди».

«Я був там вчора і перевіряв, як триває будівництво. Столичний метрополітен повинен і далі розвиватися, повинні будуватися нові станції. І метро на Виноградар очікують багато киян, які мешкають на житловому масиві», – підкреслив Віталій Кличко.

Віталій Кличко подякував колективу підприємства за сумлінну працю та відданість своїй професії і вручив подяки міського голови найкращим співробітникам столичного метрополітену.

Нагадаємо, 6 листопада 1960 року відбувся запуск перших п’яти станцій київського метро – «Вокзальна», «Університет», «Хрещатик», «Арсенальна» та «Дніпро». Сьогодні в 17 структурних підрозділах столичного метрополітену працює майже 8 тисяч фахівців. 68% спеціалістів працюють у шкідливих та особливо шкідливих умовах, 10% – постійно вночі.

Київський метрополітен має 52 станції, зокрема найглибшу в світі – «Арсенальну», що розташована на глибині 105,5 метрів. Щодня в підземці пасажирів перевозять 130 поїздів (822 вагони).

За останніх чотири роки модернізували 135 вагонів метро та реконструювали станції «Лівобережна» і «Святошин».

Джерело