Станом на 10:00 21 березня в Україні 41 лабораторно підтверджений випадок COVID-19 (м. Київ – 3 випадки), з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.
За добу було зафіксовано 15 нових випадків.
У Києві обробляють дезінфікуючими засобами дитячі та спортивні майданчики, які розташовані на території парків та скверів.
Разом із тим, наголошують: користуватися дитячими майданчиками в період карантину, що покликаний вберегти від поширення коронавірусної інфекції, не варто.
Нагадаємо, протиепідемічні заходи тривають у столиці на виконання протоколу постійної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Для мінімізації поширення інфекції у столиці проводиться механізоване миття доріг, мостів та шляхопроводів.
Дезінфікують також громадський транспорт, житлові будинки – сходові клітини, ліфтові кабіни, ручки дверей, сходові перила тощо.
Утім, столична влада закликає киян залишатися вдома та не виходити на вулицю без нагальної потреби, а також відповідально дотримуватися низки рекомендацій, що допоможуть зберегти здоров’я та життя.
При цьому якщо кількість хворих на коронавірус у столиці зростатиме, міська влада може запровадити більш суворі обмеження. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна».
«Люди досі не розуміють, із якою загрозою ми зіштовхнулися. Люди досі не хочуть сидіти вдома. Люди не слухають наших порад і закликів, а це може призвести до дуже негативних наслідків. Я отримав поради з міста Ухань. І ми зараз використовуємо ті методи, які були застосовані там. Я впевнений, якщо ми скористаємося рекомендаціями зараз, вигравши час, ми мінімізуємо наслідки поширення хвороби. Нам важливо не просапати розповсюдження цієї хвороби», – зазначив Віталій Кличко.
Він підкреслив, що місто закуповує апарати для штучної вентиляції легень і сьогодні їх кількість – це понад 300 одиниць. Також на боротьбу з розповсюдженням коронавірусу столиця виділила 260 мільйонів гривень з резервного фонду міського бюджету. Київ закупив дві експрес-лабораторії, що дають більш достовірний результат та можливість здійснити діагностику за допомогою забору слини. Результат тесту можна отримати за 40 хвилин, його достовірність – 97-99 відсотків.
Джерело: КМДА