Главная > Все новости > Столиця готова до викликів, пов’язаних із респіраторно-вірусними інфекціями, – М.Поворозник

Столиця готова до викликів, пов’язаних із респіраторно-вірусними інфекціями, – М.Поворозник

Місто готове до будь-яких викликів, пов’язаних із респіраторно-вірусними інфекціями. Про це заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник під час брифінгу.

За його словами, у столиці в період підвищеної захворюваності на грип та ГРВІ госпіталізація хворих із тяжким перебігом здійснюватиметься до інфекційних відділень трьох лікарень для дорослих, трьох – для дітей та двох пологових будинків для вагітних.

«Дорослих хворих із тяжким перебігом госпіталізуватимуть до Олександрівської клінічної лікарні м. Києва та Київських міських клінічних лікарень № 4, № 9. У всіх зазначених закладах є відділення інтенсивної терапії для інфекційних хворих. Діти з ускладненими формами захворювання будуть госпіталізовані до інфекційних відділень: Київських міських дитячих клінічних лікарень № 1, № 2 та Київської міської дитячої клінічної інфекційної лікарні. Усі зазначені заклади також є клінічними базами кафедр дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. О. О. Богомольця та НМАПО ім. Шупика. Госпіталізація вагітних хворих на грип та ГРВІ середньої важкості та з тяжким перебігом здійснюватиметься до Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини та Київського міського пологового будинку № 3», – пояснив Микола Поворозник.

Він додав, що для дорослих, у разі необхідності, будуть перепрофільовані соматичні відділення (пульмонологічні та загальнотерапевтичні) під інфекційні для госпіталізації хворих з ускладненими формами грипу та ГРВІ.

Госпіталізація дітей хворих на неускладнені форми грипу та ГРВІ буде проводитися до соматичних відділень:

 1. Дитячої клінічної лікарні № 3 Солом’янського району м. Києва;
 2. Дитячої клінічної лікарні № 4 Солом’янського району м. Києва;
 3. Дитячої клінічної лікарні № 5 Святошинського м. Києва;
 4. Дитячої клінічної лікарні № 6 Шевченківського району м. Києва;
 5. Дитячої клінічної лікарні № 7 Печерського м. Києва;
 6. Дитячої клінічної лікарні № 8 Шевченківського району м. Києва;
 7. Дитячої клінічної лікарні № 9 Подільського району м. Києва.

Слід нагадати, що у структурі захворюваності діти становлять 61,7%, а на попередньому тижні – 58,3%. Серед школярів захворюваність зросла на 35,6%: 2869 випадків, що становить 42,6% від загальної кількості захворілих дітей і 26,3% від загальної кількості осіб, які звернулися за медичною допомогою. За інформацією Департаменту освіти і науки, наразі у Києві освітній процес призупинено в одній школі повністю та у 8 школах частково (31 клас). Про це розповів Микола Поворозник.

Так, станом на вчора навчальний процес частково призупинено:

 • Голосіївський район – 1 школа частково (2 класи);
 • Дарницький район – 2 школи частково (2 класи);
 • Оболонський район – 1 школа частково (13 класів);
 • Печерський район – 1 школа частково (5 класів);
 • Святошинський район –1 заклад повністю і 3 школи частково (9 класів).

«Керівники навчальних закладів мають право повністю або покласово призупиняти навчальний процес за відсутності 20% від загальної кількості учнів із причини захворювання на грип та ГРВІ. Таке рішення прийнято на засіданні постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА», – нагадав Микола Поворозник.

Він окремо нагадав, що вчасно проведена вакцинація зміцнює захисні сили організму, роблячи його менш сприйнятливим до цієї хвороби.

«Саме вакцинація – єдиний ефективний метод захисту від грипу. Загалом у столиці можна вакцинуватися проти грипу у 40 закладах охорони здоров’я, у яких знаходиться вакцина проти грипу на відповідальному зберіганні. Цього року столиця показала найкращі результати з вакцинації серед регіонів, проте не найкращі для міста-мільйонника. Із початку епідемічного сезону у щеплювальних кабінетах приватних клінік і комунальних закладів охорони здоров’я вакцинацією проти грипу охоплено 50 972 особи. Я зробив щеплення і вам раджу», – підкреслив Микола Поворозник.

Джерело