Главная > Всі новини > Активісти району > Що робити, якщо смс з кодом погашення рецепта не приходить на телефон

Що робити, якщо смс з кодом погашення рецепта не приходить на телефон

Смс-повідомлення від електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ) – це важливий інструмент комунікації системи з пацієнтом. Зокрема через нього пацієнт отримує ключову інформацію – номер е-направлення, медичного висновку про тимчасову непрацездатність чи номер та код погашення е-рецепта для його використання в аптеці. Саме тому важливо, щоби він завжди був актуальним та коректним.

Існує кілька причин, чому повідомлення з номером та кодом погашення електронного рецепта не прийшло вам на телефон.

Одна з них – ваш поточний номер телефону відрізняється від того, який зазначений під час реєстрації в ЕСОЗ. Ви могли вказати неправильний номер, втратити доступ до нього або ж з часом змінили його. Тож якщо смс не надходять, слід звернутися до лікаря (первинної медичної допомоги або ж лікаря-спеціаліста під час консультації), щоб перевірити, чи є коректним вказаний вами раніше номер в ЕСОЗ.

Якщо ваш номер телефону, зазначений в ЕСОЗ, неактуальний, його необхідно змінити за першої можливості, для того, щоб надалі безперешкодно отримувати е-рецепти, направлення та медичні висновки.

Нагадуємо, як це можна зробити.

Інша причина, чому не приходить смс з кодом погашення електронного рецепта,  – ви обрали офлайн-метод автентифікації, тобто не за допомогою номеру телефону, а через документи.

У такому разі потрібно звернутися до лікаря – він має надрукувати вам інформаційну памʼятку до рецепта, яка містить номер рецепта та код його погашення. Інформація, зазначена саме в цій інформаційній довідці, а не смс-повідомлення, буде підставою для отримання потрібних вам ліків або медвиробів в аптеці.

Ще одна причина відсутності смс-повідомлення з номером і кодом погашення електронного рецепта може бути повʼязана з певними технічними проблемами, зокрема з самим телефоном або ж із роботою мобільного оператора. У такому разі рекомендуємо перевірити чи справний ваш телефон та чи не заповнена його памʼять, а лікар може повторно надіслати вам смс у період, коли, наприклад, відновиться звʼязок.

Зазначимо, що ви в будь-який час можете змінити метод автентифікації, щоби смс-повідомлення від ЕСОЗ (зокрема і про рецепти) надходили на ваш телефон.

Для цього потрібно звернутися до лікуючого лікаря і попросити його допомогти вам це зробити.

Обирайте метод автентифікації за номером телефону – це набагато зручніше. Якщо попередньо під час реєстрації ви обрали інший метод (за документами), рекомендуємо змінити його автентифікацію та інформування за номером телефону, адже це значно пришвидшує та спрощує використання більшості медичних цифрових сервісів. 

 

Джерело МОЗ.