Главная > Всі новини > Анонси > Реформа освіти в Україні — Дмитро Завгородній пояснив, чому хочуть зробити 12 класів

Реформа освіти в Україні — Дмитро Завгородній пояснив, чому хочуть зробити 12 класів

Школа

Причин для такого рішення одразу кілька

Українська реформа освіти передбачає додавання ще одного року навчання. Це потрібно для того, щоб розвантажити учнів і дозволити їм більш вільно розпоряджатися власним майбутнім, вибираючи цікавий їй профіль.

Про це розповів заступник міністра освіти та науки України Дмитро Завгородній у коментарі “Телеграфу”. Він зазначив, що насправді причин для такого рішення є дещо.

Зокрема він зазначив, що в першу чергу йде перехід до загальносвітових стандартів навчання, оскільки 11-річна школа залишилася на пострадянському просторі, тоді як у розвинених країнах перейшли до 12 та 13 років навчання.

Друга причина полягає в тому, що й самі батьки неодноразово скаржилися, що їхні діти змушені занадто багато вчитися. Тому збільшення кількості років дозволить дещо розвантажити дітей.

Ще одна причина полягає в тому, що часто виникають ситуації, коли самій дитині вже не дуже цікаво вчитися у старшій школі. Тому, щоб зробити процес привабливішим, дітям запропонують вибрати профіль, на який буде виділено більше уваги — математичний напрямок, природничі науки, інформатика чи іноземні мови.

“Наша мета, в першу чергу, щоб у дитини було більше суб’єктності. Був вибір. Спочатку – вибір профілю навчання, потім вибір частини предметів усередині свого профілю. Потім можна вибрати ще частину предметів, не пов’язаних з основною програмою навчання, щоб спробувати щось інше”, — каже Завгородній.

За його словами, для того, щоб цей вибір з’явився, потрібно мати більше учнів у старшій школі. Тоді їх можна буде розділити на групи з паралельних напрямків, а не на класи по 3-4 учні.

Більше на цю тему читайте у матеріалі “Телеграф”: Україні потрібно більше успішних сантехніків, ніж юристів: заступник міністра освіти і науки

Як повідомлялося раніше, в Україні з 1 вересня 2025 року припинять фінансування деяких шкіл із державного бюджету. Йдеться про ті навчальні заклади, де навчаються менше ніж 45 осіб.