Попри природні аномалії, шанси на грибний сезон зберігаються досить високі, каже Володимир Деркач
Календарна весна-2024 стрімко прямує до свого завершення. Впродовж трьох весняних місяців синоптична картина в Україні відзначалася нестабільністю: від травневих заморозків до практично літньої спеки.
Якої ж погоди слід очікувати влітку? Стануть кондиціонери “кращими друзями” людини в період з червня по серпень чи ж, навпаки, слід готуватися до нетипової прохолоди? На ці запитання народний синоптик з Волині Володимир Деркач відповів в ексклюзивному прогнозі “Телеграфу”.
Погода у червні
За словами знавця погоди, початок першого місяця літа обіцяє бути досить погожим.
– Опадів практично не буде. Температура повітря тішитиме справжнім літнім теплом. Втім, з середини першої декади зросте ймовірність короткочасних дощів, які трохи знизять температурні показники, але вже під кінець першої десятиденки червня повітря знову прогріється, а в окремі дні слід очікувати навіть спеки, – зазначив Володимир Деркач.
Друга декада червня обіцяє бути також доволі теплою, але без екстремальних показників температури.
– Однак вже з середини місяця температура повітря зросте і буде вищою від норми, але зросте можливість дощів. Можливі навіть шквали та сильні грози. На кінець другої десятиденки стихія заспокоїться, а температура знизиться (особливо вночі), – запевняє народний синоптик.
Втім, прохолода довго не затримається.
– Третя декада червня почнеться стрімким зростанням температури повітря. Та вже з середини цієї декади знову очікуються дощі, які дещо охолодять атмосферу. До кінця місяця погода не налагодиться: опади середньої сили та помірне тепло, – підкреслив Деркач.
Погода у липні
Початок другого місяця літа виявиться прохолодним і скупим на справжнє літнє тепло.
– Прогнозується висока можливість дощів з середини і до кінця першої декади липня, що нівелює всі сподівання на “справжнє літо”. Температури повітря будуть помірні, – каже народний синоптик.
Друга десятиденка липня в своєму дебюті потішить сонячною і теплою погодою.
– Та все ж із середини місяця знову прийде прохолодний фронт, будуть дощі. Така погода триматиметься до кінця другої декади місяця і зачепить початок третьої декади. Та після всіх цих погодних негараздів нарешті потеплішає, хоча до справжньої спеки ще буде далеко. Насамкінець липня є ймовірність короткочасних дощів, – пояснив знавець погоди.
Погода в серпні
Початок останнього літнього місяця обіцяє бути також доволі вологим і дощовим.
– Та все ж температура повітря буде досить комфортна. Спеки не буде, але досить тепло. На завершення першої декади серпня знову посиляться опади, відповідно і температура знизиться, – попереджає Володимир Деркач.
В другій декаді серпня опадів поменшає.
– Короткочасні дощі залишатимуться, однак температура вдень потішить справжнім літнім теплом, хоча ночі ставатимуть вже більш прохолодними. З середини місяця добряче потеплішає, окремі дні будуть дійсно спекотними. Така погода зберігатиметься і на початку третьої декади серпня. Весь цей час практично без опадів. Лише ближче до кінця серпня температурні показники знизяться, в Україну знову завітають дощі середньої інтенсивності. Цим похолоданням і завершиться літо, – резюмував народний синоптик.
Алогічне літо
Як пояснив знавець погодних тенденцій, літо 2024 року в Україні буде доволі не типовим, а більш за все здивує саме липень.
– Червень буде ставити рекорди температур, хоча ці періоди будуть не довгі. Одночасно з цим українців радуватимуть опади різної інтенсивності: від короткочасних дощів до шквалів з градом.
Липень здивує скупістю на справжнє літнє тепло. Звісно, буде тепло, однак періоди помірних температур траплятимуться частіше.
А от серпень вже не розчарує: з початку місяця прийдуть теплі та погожі дні, буде спека, опади на початку та в кінці місяця (шанси на грибний сезон зберігаються досить високі). І насамкінець літа, як по календарю, прийде похолодання, – розповів Володимир Деркач.
Володимир Деркач — народний синоптик з міста Камінь-Каширський на Волині. Він спостерігає за погодою вже понад 20 років. Його метод прогнозування ґрунтується на давніх народних прикметах, а також на спостереженнях за метеорологічними явищами в особливий період: від Різдва 25 грудня за григоріанським календарем до Різдва 7 січня — за юліанським. За методикою народного синоптика, кожен день у цьому періоді відповідає певному місяцю, і таким чином можна скласти метеорологічну картину і спрогнозувати погоду на рік вперед.