Главная > Всі новини > Петиція з вимогою відкрити декларації зібрала необхідну кількість підписів на сайті президента

Петиція з вимогою відкрити декларації зібрала необхідну кількість підписів на сайті президента

Більше 25000 необхідних голосів петиція набрала за декілька годин

Верховна Рада напередодні проголосувала законопроєкт, яким не передбачається негайне відкриття декларацій багатьох чиновників і службовців, через що небайдужі громадяни створили на сайті президента України петицію і протягом кількох годин зібрали необхідну кількість підписів.

Петиція з’явилася на сайті о 17 годині 6 вересня 2023 року, за рекордний термін зібрала необхідні для її розгляду 25 тисяч підписів. Більше того, її продовжують підписувати і станом на 22:00 вже більше 36,6 тисяч підписів. Вимоги, які викладено у петиції — накласти вето на законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту з вимогою відкрити реєстр майнових декларацій чиновників.

“5 вересня 2023 року народні депутати України ухвалили у другому читанні законопроєкт №9534. Він нібито мав відновити декларування чиновників. Проте найголовнішу вимогу суспільства – відкрити дані про “воєнні” статки чиновників – він не виконав, лишивши інформацію про статки влади закритою ще на рік. А отже, позбавили громадян та журналістів інструменту контролю за діями посадовців та головного запобіжника корупції під час війни”, — пише автор петиції Олександр Ябчанка.

Зі слів Ябчанки, таким кроком народні депутати пішли проти заяв Європейського Союзу, послів G7 та депутатів Європарламенту.

За період, поки триває війна в Україні, кількість журналістських розслідувань, де фігурують народні депутати та представники виконавчої влади разюча. В цей час приховувати від українців декларації влади — це покривати тотальну корупцію у країні, — впевнений автор петиції.

“Закликаю Президента України Володимира Зеленського повернути до Верховної Ради проєкт закону № 9534 “Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану” з вимогою негайно забезпечити публічний доступ до реєстру декларацій без очікування річного терміну (накласти вето з пропозиціями)”, — йдеться у петиції.

Тепер Кабінет Міністрів України змушений розглянути документ та опублікувати відповідь.

Раніше “Телеграф” писав, що Верховна Рада підтримала звільнення Олексія Резнікова з посади Міністра оборони України.

#Депутати #Доходи #Петиція #Сайт Президента