Главная > Все новости > Активисты района > Петиція про звільнення Гінзбург Валентини Григорівни з посади директора Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Петиція про звільнення Гінзбург Валентини Григорівни з посади директора Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Ситуація в країні і м. Києві потребує рішучих і відповідальних дій, тому вкрай важливо, щоб на ключових посадах були люди, які здатні тримати удар, оперативно, професійно та ефективно реагувати на виклики сьогодення. Тим більше, коли мова йде про таку ключову посаду, як керівник Департаменту охорони здоров’я столиці під час пандемії коронавірусу. Очевидно, що дії Гінзбург Валентини Григорівни як з точки зору оцінки ситуації, так і конкретних рішень на займаній посаді, особливо під час пандемії, довели не тільки її повну неефективність як керівника департаменту, але й виявили кричущу безвідповідальність та непрофесійність, яка є шкідливою для галузі в цілому і для кожного конкретного кияни зокрема.

Топ фактів порушень Гінзбург В.Г. на посаді директора Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):

1. Не проконтролювала ситуацію та приховала від громадськості, депутатів Київської міської ради і та членів профільної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту реальну інформацію про гострий дефіцит індивідуальних засобів захисту в медичних закладах столиці. Внаслідок чого більшість київських лікарень виявились взагалі незабезпечені або забезпечені в недостатній кількості засобами індивідуального захисту, відсоток хворих на коронавірус серед медичних працівників столиці перевищив показник у 10% від загальної кількості хворих на COVІD-19. Все це «допомогло» Україні встановити світовий рекорд за кількістю хворих на коронавірус серед медичних працівників. Як приклад, спалах коронавірусної інфекції в Київській міській клінічній лікарні № 6, що призвів до повної недієздатності та кризового стану опорного закладу екстреної медичної допомоги правого берегу столиці.

2. Зрадила одразу два медичних заклади: Київську міську клінічну офтальмологічну лікарню «Центр мікрохірургії ока» та Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини, свавільно позбавивши їх фінансування, незважаючи на те, що відповідні бюджетні кошти були виділені.

3. Продемонструвала просто жахливе незнання реальної ситуації в Києві стосовно пандемії, що підтверджується її неспроможністю надати конкретні, вичерпні та адекватні відповіді на запитання членів постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту на запитання щодо стану речей у підпорядкованих її Департаменту медичних закладах, у медичній галузі столиці в цілому, зокрема щодо кількості ПЛР-тестів у місті Києві, рівня забезпечення медичних закладів та бригад екстреної медичної допомоги під час пандемії, кількості і якості проведених проти епідеміологічних навчань та роботи на такому надскладному медичному обладнанні як ШВЛ (апарат штучної вентиляції легень), кількості, видів та назв наявних, закуплених та відремонтованих ШВЛ. Цей перелік можна продовжувати ще довго, але краще один раз побачити і почути, що Ви можете зробити за допомогою записів трансляцій постійних комісій на офіційній сторінці Київради в YouTube.

4. Надала неправдиву інформацію київському міському голові Віталію Кличку щодо лікування хворих на коронавірус у Київській міській лікарні № 8. Що призвело до масових протестів і відмови персоналу цього медичного закладу продовжувати виконання своїх обов’язків через відсутність доплат за лікування хворих на коронавірус. Сам Кличко Віталій Володимирович на своєму офіційному брифінгу відсутність доплат цьому закладу пояснив тим фактом, що керівник закладу не надав Департаменту охорони здоров’я своєчасну інформацію про лікування хворих на коронавірус. При цьому, вже доведеною є інформація, що хворі з коронавірусом перебували в лікарні № 8 протягом 5-7 днів, і лише після того переводилися до опорного медичного закладу.

5. Фактично самоусунулася від виконання своїх прямих службових обов’язків та продемонструвала повне та тотальне не володіння оперативною та критично важливою інформацією, у тому числі про забезпеченість лікарень необхідними засобами особистого захисту та динаміку зростання кількості хворих у місті Києві, вказавши, що за це відповідають керівники лікарень, які мають самостійно вносити відповідні дані на сайт Міністерства охорони здоров’я України. Так під час засідання постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту 29.04.2020 року, у відповідь на моє запитання вона публічно визнала, що не читала положення про роботу очолюваного нею Департаменту охорони здоров’я.

6. Продемонструвала повну зневагу до карантинних обмежень, передбачених загальнодержавними та місцевими нормативно-правовими актами, відмовившись без поважних причин від самоізоляції після повернення з відпустки до Європи під час пандемії COVID-19.

7. Неодноразово була звинувачена у ЗМІ у здійсненні тиску на керівників медичних закладів столиці, відсутності координації та відкритому протистоянні з Київською міською профспілкою працівників охорони здоров’я. Цей негативний досвід Гінзбург В.Г. отримала на попередньому місці роботи, маючи у своєму бекграунді одразу два гучних скандали: загадкові масові смерті немовлят в одному з пологових будинків Дніпропетровщини та розправу над головними лікарями, які не забезпечили «потрібного» результату Партії регіонів на виборах. А тепер активно впроваджує цей досвід в столиці, намагаючись запровадити керування очільниками медичних закладів в ручному режимі. І це протистояння в подальшому буде тільки поглиблюватись та посилюватись, ризикуючи призвести медичну галузь Києва до повного колапсу.

Враховуючи вищевказані факти, прошу підтримати Петицію щодо звільнення Гінзбург Валентини Григорівні з посади директора Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та відкриття проти неї службового розслідування щодо перевірки фактів невідповідності займаній посаді, бездіяльності і некомпетентності під час пандемії коронавірусу.

Реалізація цієї петиції дозволить унеможливити подальше руйнування медичної системи м. Києва, забезпечити професійне керування закладами охорони здоров’я столиці, взяти під належний контроль епідеміологічну ситуацію, що є критично важливим під час пандемії.

Підписати петицію