Главная > Всі новини > Активісти району > Пам’ять чорнобильців вшанували біля меморіального комплексу “Пам’ятник жертвам чорнобильської трагедії”

Пам’ять чорнобильців вшанували біля меморіального комплексу “Пам’ятник жертвам чорнобильської трагедії”

26 квітня Україна та весь світ відзначають 35 річницю аварії на Чорнобильській АЕС. Традиційно по всій Україні проходять заходи з увічнення пам’яті жертв однієї з наймасштабніших техногенно-екологічних катастроф в історії людства.

У рамках відзначення цієї сумної дати у Святошинському районі біля меморіального комплексу «Пам’ятник жертвам чорнобильської трагедії» (ріг проспекту Перемоги та вул. Чорнобильської ) відбулися відповідні урочистості. Захід пройшов за участі мера столиці Віталія Кличка, заступниці мера Марини Хонди, керівництва Святошинської РДА на чолі з головою Сергієм Павловським, депутатського та дипломатичного корпусу, на чолі с депутатом Верховної Ради України Миколою Тищенко,  духовенства, членів Громадської ради при Святошинській РДА та представників чорнобильський громадських організацій, ліквідаторів і членів їх родин.

Церемонія покладання квітів до меморіалу розпочалася урочистою ходою почесної варти Військової комендатури м. Києва. Після цього офіційні особи та представники інститутів громадянського суспільства поклали квіти до пам’ятного знака жертвам чорнобильської трагедії та пам’ятних плит на алеї слави героям–пожежникам Чорнобиля. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять жертв чорнобильської катастрофи, які віддали своє життя, рятуючи світ від радіаційної небезпеки 35 років тому.

Після виступів офіційних осіб зі словами шани та вдячності на адресу ліквідаторів аварії на ЧАЕС, гордості та захоплення їх подвигом та мужністю при ліквідації наслідків вибухів на атомних реакторах четвертого енергоблока голова громадської організації “Пожежні Чорнобиля” Іван Ковальчук вручив меру міста Києва за незмінну підтримку, допомогу постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС почесну відзнаку – Віталію Кличку було присвоєно звання “Народний герой Чорнобиля” з врученням відповідного нагрудного знака.

Довідково: 26 квітня, день аварії на Чорнобильській АЕС офіційно визнано в Україні Днем чорнобильської трагедії, а в усьому світі згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН – Міжнародним днем пам’яті про чорнобильську катастрофу.

На сьогодні у Святошинському районі зареєстровано 7967 осіб, постраждалих внаслідок аварії на Чорнбильській АЕС, з них:

– ліквідаторів – 4123 особи;

– інвалідів І групи – 43 особи;

– інвалідів ІІ групи – 734 особи;

– інвалідів ІІІ групи – 319 осіб.