Главная > Все новости > Активисты района > Олексій Кисельов: Чи бачили ви десь у Європейських столицях, щоб на місці фонтану з’явився двоповерховий МАФ?

Олексій Кисельов: Чи бачили ви десь у Європейських столицях, щоб на місці фонтану з’явився двоповерховий МАФ?

Чи бачили ви десь у Європейських столицях, щоб на місці фонтану з’явився двоповерховий МАФ?

Зустрічайте, Київ, Борщагівка, «Червоний маркет»

Щодня до нас звертається неймовірна кількість борщагівців з проханням прибрати нарешті це неподобство. Тому ми розгортаємо наступ. Тримайтеся.

Зараз я можу точно сказати, що він стоїть на місці нашого з вами майбутнього фонтану НЕЗАКОННО і обґрунтую абсолютно точно чому 👇

Аргумент 1️⃣‼️

Давайте повернемося у 1999 рік, коли Київрада прийняла рішення «Про надання та вилучення земельних ділянок», яким передбачалося наступне. ⁃ затвердити проект відведення земельної ділянки приватному підприємству «Колібріс» для експлуатації та обслуговування торговельного майданчика на транспортній розв’язці вул. Гната Юри та просп.50-річчя Жовтня у тодішньому Ленінградському районі. Так і розпочалася ця історія. «Колібрісу» дали у оренду цю територію на 10 років (договір оренди земельної ділянки від 26.12.2000 N75-6-00010). Далі за космічного мерства пана Черновецького договір оренди був продовжений ще на 5 років. Так от, згідно із цими рішеннями, земельна ділянка надавалася приватному підприємству БЕЗ ПРАВА БУДІВНИЦТВА.

Проте дуже скоро там з’явилася двоповерхова незаконна будівля, яка функціонує там і до сьогодні. При цьому, відповідно до чинного законодавства, договір оренди буде автоматично поновлюватися на той самий строк, якщо Київрада одного прекрасного дня просто не відмовить заявникам. Але чомусь влада досі продовжує цей «бєспрєдєл».

Аргумент 2️⃣‼️

У 2012 році ДАБІ міста Києва провели позапланову перевірку «Колібрісу» і: ⁃ видали припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; ⁃ склали протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності (від 20.12.2012 року); ⁃ видали постанови про накладення штрафів на загальну суму 134 199 грн (N04/13, 05/13, 06/13). Так, в акті зафіксовано, що на території фонтану самовільно збудовано двоповерхову будівлю без затвердженої у встановленому порядку проектної документації, чим порушено вимоги ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» та без документів, які надають право на виконання будівельних робіт, чим порушено вимоги cт. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

«Колібріс» звернулись до суду, але в результаті розгляду Вищий адміністративний суд України відхилив позов і залишив постанови ДАБІ в силі. Але незважаючи на це, «Колібріс» продовжує ігнорувати рішення судової та виконавчої гілки влади і незаконно здійснює свою діяльність.

Аргумент 3️⃣‼️

У 2017 році КП «Київблагоустрій» видав припис №1712999 про порушення Правил благоустрою міста Києва у Святошинському районі вул. Гната Юри, 15. Відповідно до цього припису «Колібрісу» було запропоновано надати проектно-дозвільну документацію на розміщення тимчасової споруди протягом 1 робочого дня (яку вони успішно НЕ подали), а в разі відсутності проектно-дозвільної документації демонтувати тимчасову споруду власними силами та відновити благоустрій. «Колібріс» знову звернулися до суду. Але знову програли, Окружний адміністративний суд міста Києва повністю відмовив їм у задоволенні позову.

Тобто ми бачимо тотальне невиконання постанов, приписів та рішень судів про знесення «Червоного маркету», зухвале ігнорування сплати штрафів за нанесені збитки киянам та, разом з цим, катастрофічну бездіяльність влади, яка просто закриває очі на все це. Але ми не будемо чекати, доки влада нас почує, адже ми вже підготували місцеву ініціативу, яку днями зареєструємо в Київраді і посадовці вже не зможуть відсторонитися! Для цього нам потрібно тільки зібрати 1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ підписів.

Тож давайте єднатися прямо зараз! Підписати ініціативу ви зможете в нашій приймальні за адресою: вул. Тулузи, 15.

Ми чекаємо на вас! Давайте покажемо Києву, як Борщагівка може відстоювати свої права! Слава Україні! 🇺🇦