Главная > Все новости > Найстарішою собакою в Україні є киянка — такса Нора

Найстарішою собакою в Україні є киянка — такса Нора

У столиці встановлено рекорд «Найстаріший собака в Україні». Такса Нора, якій вже 19 років та 6 місяців, визнана найстарішим собакою в Україні!

У перерахунку на людський вік – 135 років. Це дійсно неймовірно, адже в середньому такси живуть 14 років.

Нору тримає на руках її господар Валерій Гребняк. Собачка вже не чує і майже не бачить, довго стояти на лапках їй важко. Голова Нори майже повністю сива. Проте живе старенька в любові.

– Нора завжди була дуже активною та навіть бойовою. У молодості якось побилася з лабрадором, – розповідає господар собачки про улюбленицю.

А Інна Здесенко згадує, як тварина з’явилася в їхній родині:

– Нора з’явилась у нашій родині у віці 1,5 місяця. ЇЇ мені подарував колектив на роботі. Ми з нею не розстаємося ні на день вже понад 19 років. У відпустку їздила разом з нами – машиною, поїздом. Були і на озерах, і на Закарпатті, і у Миргороді, і на дачі. Вона завжди була дуже активною. Любила грати з дітьми у футбол – м’яч штовхала носом.

Також жінка ділиться секретами тривалого життя такси: здорове харчування (корма класу преміум плюс свіже сира яловичина), якісна медична допомога та головне – любов господарів.

Керівник Національного Реєстру Рекордів України Лана Вєтрова зазначає:

– Нора має найтриваліший період життя собаки, який документально підтверджено. І для такси це справді неймовірно.

Також Лана Вєтрова розповідає про умови встановлення рекорду:

– У нас є заявки, коли господарі стверджують, що собака прожив довше. Але коли ми починаємо запитувати паспорт, адже він є основним документом, який підтверджує вік, виявляється, що паспорта немає. Тоді ми запитуємо про щеплення, адже їх роблять у певному віці і ми могли б вирахувати, скільки зараз тварині. Нам кажуть, ні, ми не робили, в нього хороший імунітет і вже 20 років на ланцюзі сидить у дворі. Наша позиція – ми ніколи не будемо реєструвати такий рекорд. Адже якщо господарі жодного разу за 20 років не привели тварину до ветеринара, про який рекорд може йтися. Для нас найважливіше – стосунки між людиною та твариною. Тривалість життя – це вже наслідок, результат. Чинною є любов.

До речі, номінація найстарішого кота вільна. Декілька років тому помер 21-річний котик, перс на ім’я Веніамін де Леклі з Одеси. Тому якщо ви є щасливим господарем кота-довгожителя та маєте ветеринарний паспорт, де підтверджено його дату народження, звертайтесь до Національного Реєстру Рекордів України.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *