Главная > Всі новини > Активісти району > НАБУ розслідує виведення з держвласності земель у Пуща-Водиці

НАБУ розслідує виведення з держвласності земель у Пуща-Водиці

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують можливе незаконне виведення 265 га земель у Пуща-Водиці.

Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду

Як встановлено слідством, у користуванні державного підприємства «Науково-дослідний виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця» перебували земельні ділянки загальною площею 1972 га в адміністративних межах Музичанської сільської ради Києво-Святошинського району. Водночас, за результатами розгляну листа гендиректора цього ДП Олексія Прилипка, який надійшов разом із листом голови Музичанської сільради про добровільну відмову від права постійного користування земельними ділянками зазначеного державного підприємства, наказом Головного управління Держземагентства у Київській області припинено право постійного користування землею Пуща-Водиці загальною площею 265 га та віднесено вказані землі до складу земель с/г призначення державної власності

В подальшому, за рахунок вказаних земель на підставі наказів Головного управління Держгеокадастру у Київській області у 2016 році передано у приватну власність низці громадян земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Разом з тим, ці громадяни передали землі на підставі угод упродовж грудня 2016 року-березня 2017 року на користь інших осіб. Пізніше землі були об’єднані і заново розділені, внаслідок чого у приватну власність деяких громадян перейшло більш ніж одна земельна ділянка, що підтверджується даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Однак, на думку слідства, наказ ГУ Держземагентства у Київській області про припинення права постійного користування земельними ділянками, а також накази ГУ Держгеокадастру у Київській області про передачу у приватну власність громадян земельних ділянок є незаконними та суперечать вимогам чинного законодавства. Їх ухвалення завдало істотної шкоди охоронюваним державним інтересам та спричинило тяжкі наслідки у вигляді позбавлення держави права власності на земельні ділянки загальною площею 265 га, розташованих в адміністративних межах Музичанської сільради.

Додамо, що у вересні НАБУ і САП одержали тимчасовий доступ до документів приватних компаній «Олівер-Буд», «Конкорд – ДС Плюс» та «Сітібудсервіс».