Главная > Все новости > На Святошині перетворили на заказник ділянку, яку хотіли забудувати 21-поверхівкою

На Святошині перетворили на заказник ділянку, яку хотіли забудувати 21-поверхівкою

Ділянка перебуває у приватній власності, а компанія цьогоріч отримала дозвіл від ДАБІ на будівництво житла

Київрада оголосила природну територію площею 0,26 гектари ландшафтним заказником місцевого значення «Зелена мрія» по вулиці Відпочинку, 25 у Святошинському районі, пишуть Наші гроші.

На території наявні залишки вікової дубрави, яка має рекреаційне значення. Ця ділянка перебуває у приватній власності. Відповідно до проєкту рішення Київради, ділянка у землекористувача –  обслуговуючого житлово-будівельного кооперативу «Світ житла» – не вилучається. При цьому кооператив зобов’язаний забезпечити охорону та збереження цього заказника. Втім, у 2020 році власником ділянки стало ТОВ «Вуд Гейтс».

29 січня ДАБІ видала ТОВ «Вуд Гейтс» дозвіл на будівництво житлового будинку на 21 поверх з вбудованими приміщеннями на вулиці Відпочинку, 25. Ділянку на підставі рішення Київради 2010 року набув у приватну власність кооператив «Світ житла». У березні 2020 року на ділянку наклали арешт із забороною будь-яким чином її використовувати у рамках кримінального провадження за фактом знищення дубів.

Після арешту власником ділянки стало ТОВ «Вуд Гейтс». На замовлення фірми група фахівців Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна зробила звіт, у якому вказано, що гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у ґрунтах на ділянці не виявлено. У грудні поліція закрила кримінальне провадження. А у січні цього року суд зняв арешт з ділянки.

Власником ТОВ «Вуд Гейтс» є ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Новос» Ігоря Сірика – колишнього депутата Полтавської обласної ради від «Батьківщини», власника компанії Novos Development.