Главная > Всі новини > Міжнародний марш за клімат пройшов столицею

Міжнародний марш за клімат пройшов столицею

Активісти влаштували марш за клімат, який від Михайлівської площі вирушив до Офісу Президента. Люди тримали плакати різними мовами – «Молодь за клімат», «Львів не скраю, коли планета страждає», «Пора менять потребительское мышление на климатическое», «Врятуй планету поки є шанс», «Save the Planet».

Учасники маршу – переважно молодь. Попереду йшли діти, які скандували: «Ми майбутнє – дайте нам шанс». Виявилося, що діти – вихованці екологічного центру Палацу дітей та молоді з міста Рівного.

Організатори хочуть привернути увагу до проблем, які постають на нашій Землі. Вугільні електростанції щохвилини викидають сотні кілограмів небезпечних парникових газів та токсичних речовин в атмосферу та воду. Приватні автомобілі щодня задимлюють міста. А тваринні ферми та великі сільськогосподарські комплекси, окрім експлуатації тварин та земель, викидають небезпечний парниковий газ – метан.

У колоні були представники різних організацій. Частина людей тримали прапор Київпрайду, та скандували: «Страйкуй, кохай, клімат захищай».

Вимоги активістів:

1. 100% чистої енергетики! Заявити про національний курс переходу на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та поступово досягати його до 2050 року.

2. НІ – викопному паливу! Відмовитися від будівництва нових електростанцій на викопному паливі та визначити шлях до повної декарбонізації економіки України.

3. Енергоефективність – пріоритет № 1! Повною мірою використати потенціал енергозбереження в усіх секторах.

4. НІ – дотаціям у тваринництво! Припинити дотувати з державного бюджету промислове тваринництво, яке є одним з головних джерел викидів парникових газів.

5. Зеленому місту – зелений транспорт! Розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру у містах.

6. НІ – одноразовому пластику! Заборонити використання, імпорт та виробництво одноразового посуду, пакетів.

Журналісти поспілкувалася з 22-річним Іл’єсом з Харкова. Він навчається на архітектора. Розповідає, що з моменту індустріальної революції людство викидає парникові гази. І якщо в подальшому людство поводитиметься так само, то через 50 років вже може статися окиснення світового океану та підніметься його рівень. Хлопець вважає, що найгірше впливає на клімат – виробництво.

А пані Марина прийшла на захід із сином та донечкою.

Наш планета у небезпеці. Тому людство має пам’ятати, що вона у нас одна.

Джерело