Главная > Всі новини > Мікророботи для медицини – в університеті Ватерлоо створили матеріал для них

Мікророботи для медицини – в університеті Ватерлоо створили матеріал для них

Для різних видів дослідження форму робота можна змінювати

Гнучкість — одна з якостей, яку отримають технологічні вироби найближчого майбутнього. Окрім електроніки, важливе застосування гнучкості і в медицині. Завдяки роботі дослідників з Університету Ватерлоо в Канаді, людство стало на крок ближче до м’яких медичних роботів які найменш інвазивним способом зможуть брати аналізи, наприклад біопсію та транспортувати клітини і тканини.

Опис дослідження був опублікований на сайті університету. Зазначається, що створений матеріал (програмовані нанокомпозити) — будівельні блоки для таких медичних мікророботів. Їх довжина наразі не більше одного сантиметра, вони нетоксичні та біосумісні. Виготовлені з рослинного матеріалу — гідрогелевих композитів, що мають у собі наночастинки целюлози.

Вони можуть пересуватися через людське тіло аби доставити надлегкі та крихкі “вантажі” — клітини організму. Програмувати зміну форми робота можна за допомогою хімічного впливу на гідрогель.

Матеріал дійсно передовий — самовідновлюється, його форму можна змінювати розрізавши та скріпити навіть без клею, аби мати різні форми для різних процедур. Також матеріал контролюється магнітним полем — саме так його переміщували через лабіринт дослідники. Наразі вони працюватимуть над зменшенням робота до субміліметрових масштабів.

Раніше “Телеграф” розповідав, як роботи потенціально можуть допомогти людям з освоєнням Марсу та Місяця. Вони можуть виконувати роботи під контролем людей з Землі або ШІ.

#Канада #Медицина #Наука #Технології