Главная > Все новости > Анонсы > Мер столиці про статистику, маски, миття вулиць та виход із карантину

Мер столиці про статистику, маски, миття вулиць та виход із карантину

Щодо офіційної статистики міста

Мер Києва Віталій Кличко під час онлайн прес-конференції заявив:

«Новини в мене сьогодні – не оптимістичні. Кількість киян, у яких лабораторно підтвердили захворювання на коронавірус, за минулу добу збільшилася ще на 97 людей. З них – 10 медиків. Загалом у Києві вже 989 підтверджених випадків захворювання на COVID-19».

Серед тих, хто захворіли: 34 жінки віком від 22 до 83 років і 7 дівчат віком до 17 років. Та 52 чоловіка від 18 до 85 років і четверо хлопців до 17 років.

«Серед тих, у кого за минулу добу підтвердили захворювання на коронавірус – один монах Києво-Печерської Лаври та 12 монахів Покровського Голосіївського чоловічого монастиря», – додав мер Києва.

До лікарень столиці госпіталізували 21 пацієнта. Інші лікуються на самоізоляції, під контролем медиків.

Щодо засобів захисту

«За останній місяць КП «Фармація» придбало 550 тисяч одноразових масок. Вони сьогодні у достатній кількості є в мережі комунальних аптек. Крім того, місто замовило і купило в українських виробників 100 тисяч марлевих масок, що теж можна купити в аптеках «Фармації». Також Київ отримав 100 тисяч одноразових масок від соціально-відповідального бізнесу. Їх передали медикам, поліції, рятувальникам та працівникам комунальних служб», – повідомив Віталій Кличко.

Сьогодні в мережі аптек «Фармація» в наявності: марлеві маски – майже 56 тисяч, одноразові – 443 тисячі. А також – рукавички та дезінфектори в достатній кількості.

«Отримав Департамент охорони здоров’я і медичні маски різного ступеню захисту. З Державного резерву України та від Благодійного фонду «Корпорація монстрів». Усього понад 526 тисяч штук. Ці засоби індивідуального захисту розподілені у Центри первинної медико-санітарної допомоги, стаціонари та пологові будинки міста», – підкреслив Віталій Кличко.

Щодо миття вулиць столиці

Посилене миття вулиць міста триває.

«Тільки за минулу добу дорожники використали понад дві тисячі кубометрів розчину зі спецзасобами. Посилене миття вулиць міста триває. Щодня на дорогах працює 55 одиниць спецтехніки. У повітрі столиці досі фіксують продукти горіння. Дороги в столиці мили спецзасобами і до цієї ситуації із забрудненням повітря. Від початку обмежувальних заходів», – сказав мер Києва.

Він зазначив, що у повітрі столиці досі присутні продукти горіння. І вчергове звернувся до мешканців столиці не палити траву та сміття. Бо вірогідність того, що від маленької іскри може початися пожежа – дуже велика.

Щодо завершення карантину

Влада столиці розробила першочергові кроки із послаблення обмежень. Це відбуватиметься поступово і з огляду на розвиток ситуації.

«Щодо плану міста. Як я говорив, ми розробили першочергові кроки послаблення обмежень. Це відбуватиметься поступово і з огляду на розвиток ситуації. Тут ми вивчаємо досвід європейських країн. Де відкривають спочатку невеликі магазини. Поволі знімають обмеження на доступ до публічних закладів та місць. На роботу громадського транспорту. Бо не можна перекреслити непродуманими діями всі зусилля в боротьбі з вірусом! Пом’якшення, ще раз підкреслю, залежатимуть від динаміки захворюваності. Якщо в нас продовжить зростати кількість хворих, – карантин триватиме», – зазначив Віталій Кличко.

Мер столиці також прокоментував ініціативи Міністерства охорони здоров’я щодо подовження карантину до 12 травня і одночасного послаблення обмежувальних заходів. Зокрема, ідею дозволити прогулянки в парках та відкрити бібліотеки.

«МОЗ буде пропонувати уряду пом’якшення. Але, виходячи із ситуації з розповсюдженням хвороби. Оскільки, як я сказав, пік ми ще не пройшли. Хвороба не йде на спад. Сьогодні є надія на те, що нам таки вдалося втримати ситуацію. Що обмежувальні заходи, які запровадили, дали свій результат. І в нас не буде інфекційного вибуху. Але, говорити про перемогу над пандемією – ще зарано. Тому я й закликаю киян та всіх українців: залишайтеся вдома, бережіть себе та своїх рідних. Ми подолаємо цей виклик тільки якщо будемо дотримуватися правил. І ще раз нагадаю: ми домовилися з представниками конфесій про перенесення поминальних днів на 6 червня. До того доступ на всі кладовища буде обмеженим. Тому не треба туди йти наступними вихідними!» – наголосив Віталій Кличко.

Джерело: КМДА

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *