Главная > Все новости > Літри крові та сотні врятованих життів: кияни масово стали донорами

Літри крові та сотні врятованих життів: кияни масово стали донорами

14 червня сотні мешканців столиці завітали до Київського міського центру крові, аби подарувати іншим шанс на життя. 

У рамках акції #яДонор, яку провели до Міжнародного дня донора, лікарня ніби «стала» у заторах, але киян не лякали гігантські черги до кабінетів.

Як розповіли медпрацівники, в Україні кількість донацій майже втричі менша, ніж це рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я. Втім, ситуація починає змінюватися. Адже кілька років тому число бажаючих здати кров у День донора ледь дотягувало до 30 – 40 чоловік. Цього ж разу лікарня була переповнена охочими.

Лише одна донація крові допомагає врятувати щонайменше два життя. Це є стимулом прийти до Центру для багатьох донорів.  До того ж, це і регулярний моніторинг власного здоров’я: усіх донорів безкоштовно обстежують на ВІЛ, гепатити В, С та сифіліс.

Серед добровольців були як новачки у цій справі, так і постійні донори, що діляться кров’ю щороку. Деяких привело почуття подяки тим донорам, які колись врятували їхнє життя та життя їхніх близьких. Команда волонтерсько-рятівної організації «MotoHelp», яка щоденно рятує постраждалих у ДТП, приїхала на байках, щоб долучитися до благодійної акції.

Що ще справляє враження? Привітний та турботливий персонал Центру крові. Тут вам принесуть водичку, піднімуть настрій жартами, а також сфотографують у новеньких кріслах для відпочинку донорів. Адже Instagram «не спить»! Активним користувачам соцмереж МОЗ України пропонує популяризувати культуру донорства, публікуючи свої фото із хештегом #яДонор.

Донори могли отримати за здачу крові 140 грн. Тим, хто відмовився від грошової подяки, все одно вручили гроші на обід. Також бонусом видають довідку, що звільнює донора від роботи або навчання на 2 дні. Якщо ж донор у день донації працював, за бажанням йому надається інший день для відпочинку.

Двері Київського центру крові відчинені для всіх бажаючих, адже донорство рятує життя.

Джерело