Главная > Куратор помер, хай живе куратор?

Куратор помер, хай живе куратор?

Навряд чи українські спецслужби можуть записати цю маленьку перемогу до свого активу. Однак зі столиці противника прийшли позитивні звістки. Раптово помер полковник ГРУ Володимир Подоляк – рідний брат Михайла Подоляка, “антикризового менеджера” Офісу Президента України. Багато журналістів-розслідувачів заявляють, що його родич-куратор у російських спецслужбах був тісно пов’язаний з Андрієм Авер’яновим, одним із керівників російської військової розвідки, який періодично проводив особисті зустрічі з Михайлом, одним із найцінніших агентів свого підрозділу. При цьому, нахабство російських військових розвідників доходило до того, що вони, використовуючи “ліві” документи, відвідували Михайла Подоляка перед самою війною навіть у Києві.

Високопоставленого офіцера російської військової розвідки було поховано 19 травня 2024 року на на Троєкуровському  кладовищі в Москві. Раніше в ЗМІ неодноразово з’являлися статті, що розповідають про тісний зв’язок високопоставленого українського  політика зі своїм рідним братом. Нагадаємо, батько Михайла і Володимира – військовослужбовець. І він, і його син Володимир віддали перевагу ситому і комфортному існуванню в Москві, а не будувати незалежну і сильну Україну.

Утім, Михайло Подоляк особливо не приховував факт наявності у нього брата, який працює у російських спецслужбах, але про всяк випадок відхрестився від по батькові, який пов’язує його рідним батьком, а  по батькові він  Мефодійович. До речі, до початку війни брати сім’ями зустрічалися в Італії. Ось тільки виникає запитання, на якій підставі офіцер ГРУ, виїзд якому за кордон закрито, спокійно подорожував для зустрічей із родичами, та ще й у Західну Європу?

Відповідь очевидна – Володимир, старший брат у родині, курирував Михайла – високопоставленого “крота” в адміністрації Зеленського. Ба більше, Володимир неодноразово потрапляв у кадри теле- і фотозйомок журналістів під час Белоруських и Стамбульських переговорів 2022 року. Очевидно, що російська сторона привезла куратора свого агента, щоб у кулуарах відстежувати реакцію української делегації на російські пропозиції в “реальному” режимі.

Однак виникає запитання, чому ні ГУР, ні СБУ не виявили жодного інтересу до родинних зв’язків Михайла Подоляка? Можливо, це пов’язано з тим, що Єрмак і Зеленський планували використовувати його для неформальних контактів із Москвою? Або все набагато складніше? Подоляк просто настільки впливовий, що легко відбиває інформаційні атаки на себе, а з неслухняними силовиками вирішує питання швидко і жорстко? Згадаймо про вбивство українського бізнесмена і розвідника Дениса Кірєєва, яке залишилося практично безкарним. Саме він заявляв про “високопоставленого російського розвідника, – крота” в Адміністрації Президента.

Сам Михайло Подоляк обрав цікаву тактику. Він просто ігнорує всі звинувачення у зв’язках із російськими спецслужбами, а його оточення заявляє, що подібні “розслідування” – це провокації росіян проти ефективного управлінця. Під таким соусом можна ігнорувати будь-які докази і продовжувати далі “зливати” в Кремль секретні дані про заплановані військові операції, західну допомогу, переговори з союзниками.

Було б наївним думати, що після смерті брата Подоляк позбудеться зв’язку зі своїми кураторами. Нагадаємо, Володимир Подоляк був співробітником і, що важливіше, близьким товаришем генерала Андрія Авер’янова, високопоставленого керівника в системі ГРУ. Ба більше, вони жили в одному елітному будинку, побудованому для верхівки ГРУ (що свідчить про високий статус Володимира Подоляка) і разом гуляли з собаками. Отже, Авер’янов явно не випустить Михайла зі своїх тенет. Крім того, Подоляк “кріт” високого рівня, таких, зазвичай, ведуть самі керівники, тож, з високою часткою ймовірності, тепер Михайла Подоляка куруватиме сам Андрій Авер’янов.