Главная > Всі новини > Активісти району > Консультант, який обіцяв за хабар допомогти із забудовою в Софіївській Борщагівці, заплатить 93 тисячі штрафу

Консультант, який обіцяв за хабар допомогти із забудовою в Софіївській Борщагівці, заплатить 93 тисячі штрафу

Печерський районний суд Києва затвердив угоду про визнання винуватості у справі про вплив на посадовця сільради.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 18 листопада.

8 лютого 2022-го представниця ОК «Житлово-будівельний кооператив «Ідеал 441», маючи намір забудови земельної ділянки у селі Софіївська Борщагівка, звернулась до директора ТОВ «Зембудінвестпроект» за консультаційними послугами.

Обвинувачений повідомив, що має давні дружні зв’язки із начальником відділу містобудування та архітектури Борщагівської сільради Бучанського району Київської обл. Останній є особою відповідальною за надання містобудівних умов та обмежень на території села Софіївська Борщагівка.

У подальшому обвинувачений вимагав 45 тисяч доларів за вплив на начальника відділу містобудування та архітектури Борщагівської сільради. Він пригадав, що має знайомого, у якого є контакт із начальником відділу містобудування та архітектури Борщагівської сільради і вирішив також залучити його до своєї протиправної схеми. Чоловік переслав знайомому копії документів і попросив допомогти.

У свою чергу, представниця забудовника заявила про злочин у правоохоронні органи. Під час наступної зустрічі, що фіксувалася, обвинувачений погодився зменшити своєї вимоги до $40 тисяч. Згодом жінка передала 3 тисячі доларів авансу і деякі документи.

Після реєстрації документів у відділі містобудування та архітектури сільради чоловік отримав ще 17 тисяч доларів і був викритий на гарячому.

Дії громадянина кваліфікували за ч.2 ст.369-2 ККУ як зловживання впливом – одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди.

20 жовтня фігурант уклав угоду про визнання винуватості, якою передбачено покарання у вигляді 93 500 гривень штрафу.