Главная > Всі новини > Активісти району > Хто з партій лідирує у Святошинському районі?

Хто з партій лідирує у Святошинському районі?

До оприлюднення відомостей про реєстрацію кандидатів на місцевих виборів 2020 року залишилися лічені дні, політичні партії вже активно та відкрито проводять агітацію, а простим людям залишається обирати серед різноманіття обіцянок. Тож, хто точно проходить у Київраду, а хто пасе задніх? Які питання хвилюють виборців найбільше? Які питання є кричущими у Святошинському районі? Про це і не тільки поговоримо далі.

Отже, за результатами соціологічного досліджень, яке було проведено експертами Всеукраїнської асоціації політологів та соціологів у вересні 2020 року, ми визначили рівень довіри виборців до діючої влади та оцінку її роботи з населенням.

Відповідно до опитування 664 респондентів, у Святошинському районі однозначно лідирує партія «Слуга народу». За них готові проголосувати серед молоді – 34 % виборців, а от серед дорослого населення підтримка партії на рівні – 27,8 %.

Тут потрібно відмітити цікавий факт, що наразі зростає політичний інтерес серед виборців молодого покоління (точніше до 30 років), які раніше були аполітичними. Проте, значний відсоток виборців залишається тими, хто досі не визначилися за кого віддати свої голоси на цих виборах.

Крім очевидного лідера передвиборчої гонитви, принаймні ще чотири політичні сили можуть подолати 5% прохідний бар’єр, а саме: «Європейська Солідарність» (8,7%), «УДАР» (7,2%), «За Життя» (6,6%), «Батьківщина» (5,7%).

Особливо варто відзначити, що нині провладна партія по Києву «УДАР Віталія Кличка» втрачає важелі впливу на суспільство і має рейтинги 7,4 % серед молоді та 8,2 % серед пенсіонерів.

За результатами дослідження ми можемо відслідкувати «антирейтинг» по вказаному виборчому округу. Наприклад, «улюбленці» пенсіонерів партія «За життя» ледве утримують позиції на рівні 15,8%. Маємо згадати, що згідного нового Виборчого кодексу виборці обирають, не стільки політичну силу, скільки персоналії. І це значить, що судять за справами, а не за рекламою на телебаченні.

Таким чином, можна припустити, що саме через це політична сила «Слуга народу» і вийшла у лідери серед мешканців Святошинського району. Ефективна діяльність учасника Зе!Команди Руслана Гончарова, який ще є помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата Миколи Тищенка, виводить підтримку політичної сили у беззаперечне лідерство.

Що стосується тих, хто «пасе задніх», то такі політичні сили, як «Партія Анатолія Шарія» (1,2%), «Голос» (1%) та «Перемога Андрія Пальчевського» (1%) судячи з даних останніх соціологічних опитувань, і близько не долають прохідний бар’єр.

Цікава статистика прослідковується стосовно питань, які хвилюють мешканців Святошинського району. Серед основних проблем – дороги, транспорт (31,5%), благоустрій (29%) і житлово-комунальне господарство (27%).

Так, наприклад, напередодні минулих місцевих виборів до Київради 2015 року питання ЖКГ та благоустрою району хвилювали святошинців на 34% та 33% відповідно. Отже, спостерігається невелике, але зменшення занепокоєння місцевих мешканців за цими напрямками. Можна припустити, що такі позитивні зміни пов’язані з оперативним реагуванням на звернення громадян до «Гарячої лінії з питань житлово-комунального господарства».

Судячи з усього, підтримка команди лідера Святошинського осередку «Слуга Народу» Олексія Кисельова є беззаперечною.

Також за соціологічним дослідженням помітно, що проблеми медицини і пенсії відповідно становлять 10 і 20%. А ось освіта непокоїть всього 2,6% населення.

Ще одна соціальна тенденція, яку вдалося побачити за соціологічним дослідженням – це підвищення залученості виборців до виборчого процесу. На сьогоднішній день громада Святошину максимально налаштована на волевиявлення. 63,8% громади збираються йти на вибори. Це істотне зростання в порівнянні з минулими місцевими виборами.

Отже, поступово в якісному плані спостерігаємо за змінами у Святошинському районі, які дадуть поштовх до побудови ефективного місцевого самоврядування.