Главная > Всі новини > Дев’ята планета Сонячної системи може виглядати не так, як вважалося, кажуть вчені

Дев’ята планета Сонячної системи може виглядати не так, як вважалося, кажуть вчені

Таємнича дев’ята планета може бути набагато меншою

Припущення про те, що у віддалених частинах нашої Сонячної системи ховається ще одна таємнича планета далеко не нові, проте досі нікому так і не вдавалося її “зловити”. Нове дослідження ж передбачає, що це може бути пов’язане з тим, що вчені шукають трохи не те, що потрібно.

Як йдеться в дослідженні, оприлюдненому в The Astronomical Journal, раніше вважалося, що у віддаленій хмарі Койпера може ховатися планета в 6 разів більша за Землю, проте тепер її розміри зменшили до 1,5-3 розміру нашої планети.

Вчені давно знають про існування цілого прихованого світу поза Нептуном і навіть Плутоном. Ці дрібні об’єкти, які називають ТНО (транснептунові об’єкти), здивували дослідників тим, що поводяться як кластери. Саме така поведінка наштовхнула на думку про існування раніше невідомої планети, яка мала б на них гравітаційний вплив.

У новому дослідженні передбачається, що ця планета знаходиться на відстані 250-500 астрономічних одиниць від Сонця (1 астрономічна одиниця дорівнює середній відстані Землі від Сонця і становить приблизно 149,6 мільйона кілометрів). Для порівняння, Плутон, який довгий час вважали дев’ятою планетою, знаходиться на відстані 40 астрономічних одиниць. Найвіддаленіший об’єкт, який нам вдавалося виявити в нашій сонячній системі, і зовсім знаходиться на відстані 132 а.о.

Виявлення нових ТНО та виявлення їх кластерної поведінки дозволило не тільки більш точно описати, як може виглядати умовна дев’ята планета, а й припустити, що вона рухається орбітою з нахилом у 30 градусів щодо площини Сонячної системи.

У будь-якому випадку існування загадкової планети залишається теорією, оскільки сучасні технології не можуть дозволити її виявити. Проблема з вивченням далеких куточків нашої системи полягає в тому, що туди доходить дуже мало світла Сонця, яке ледве “підсвічує” дрібні об’єкти, що знаходяться там. Тому людству набагато простіше розглянути зірки в далеких галактиках, ніж виявити те, що ховається у нас “під носом”.

Варто зазначити, що раніше вчені запропонували не шукати саму планету в хмарі Койпера, а натомість сфокусуватися на пошуках її супутників, які можуть бути помітнішими для телескопів.

#Космос #Планета 9