Главная > Все новости > Анонсы > Чи знесуть архітектурну бібліотеку?

Чи знесуть архітектурну бібліотеку?

Більшість території видавництва «Преса України» відведено під забудову

Демонтаж корпусів

Більшість корпусів видавництва «Преса України» біля метро «Шулявська» планується демонтувати та звести на їхньому місці житлово-офісний комплекс. Про це свідчить ДПТ (детальний план території) від 2017 року.

У користуванні «Преси України» є три ділянки загальною площею 6,87 гектара за адресою проспект Перемоги, 50. Зокрема, тут розташовано архітектурно-будівельну бібліотеку імені Заболотного, з якою видавництво відмовилося продовжувати договір оренди.

«Преса України» виступить замовником будівництва на своїй ділянці житлового комплексу. Ділянку виведуть з категорії промислових територій та переведуть до категорії житлової багатоповерхової забудови. Планується зберегти адмінкорпус «Преси України», а решту корпусів знесуть.

«Винос підприємства пов’язаний, перш за все, з різким спадом виробничих потужностей (друк різноманітних періодичних видань) після розпаду Радянського Союзу, ліквідації КПРС, обмеження діяльності інших прокомуністичних партій та організацій, тощо», – сказано у ДПТ.

ЗМІ пишуть, що «Преса України» безкоштовно відмовилася від своїх шести гектарів. Якби ж забудовникам продали цю ділянку хоча б по 50 тисяч доларів за сотку, держава отримала б за цю землю майже один мільярд гривень.

При цьому поруч із адміністративним корпусом вже почали зводити житловий комплекс. Раніше тут розміщувався сквер, але замовник будівництва, компанія ТОВ «Шулявка», домігся через суд визнання за ним права власності на цю ділянку.

Тут мають збудувати ЖК 50Avenue, чия висота, згідно з візуалізацією, сягатиме щонайменше 49 поверхів. Втім, UA-Times повідомляє, що на будівельному паркані немає паспорту об’єкту, зате висить план місцевості, на якому відсутня будівля бібліотеки Заболотного.

Будівельники сказали журналістам, що на місці бібліотеки нібито планують збудувати паркінг.

До 2012 року бібліотеку було розташовано у будівлі Гостиного двору на Контрактовій площі. Після початку «реконструкції» Гостиного двору бібліотека переїхала на проспект Перемоги, біля метро «Шулявська». У сховищах бібліотеки імені Заболотного зберігаються перша книга з архітектури, проєктна документація та карти Києва, стародруки, книжки XVII століття, в яких є описи втрачених об’єктів тощо.

За останніми повідомленнями керівництва бібліотеки, нового місця
для її фондів досі не запропонували.

Джерело