Главная > Все новости > Новости Святошино > 75 років тому було звільнено Київ від фашистської окупації. Святошинська громада вшановує визволителів (фото)

75 років тому було звільнено Київ від фашистської окупації. Святошинська громада вшановує визволителів (фото)

Цього дня 75 років тому після 778 днів фашистської окупації було звільнено столицю України – місто Київ. Понад 200 тисяч бійців поклали своє життя у тих боях. Очевидці подій згадують, що тиждень після форсування Дніпра вода в ньому була червона від людської крові, а берег був наче засіяний тілами загиблих воїнів.
Вшанувати незабутній подвиг, масовий героїзм , мужність і самопожертву солдатів і офіцерів 1-го Українського фронту у цей день приходять не тільки до величних пам’ятників, а й до скромних обелісків. Повсюди вдячні люди покладають квіти на знак того, що пам’ять народна жива, що подвиг загиблих в бою не забуто.
«Сьогоднішній день – це день пам’яті і скорботи, шани до загиблих і живих. Сьогодні ми вклоняємось перед могилами загиблих героїв, які лежать на Святошинському кладовищі. Не щезне з пам’яті людської, не піде у забуття великий подвиг нашого народу – перемога над фашизмом», – сказав голова Святошинської РДА Володимир Каретко під час урочистого покладання квітів на Святошинському кладовищі.
Тут зібралися представники районної влади на чолі з головою Святошинської РДА Володимиром Каретком, учнівська та педагогічна громадськість, представники кадрових військових на чолі з воєнкомом Святошинського району Вадимом Ліхтіним, ветеранських організацій, представники духовенства, а також учасники та свідки подій 75-річної давнини, серед яких учасник бойових дій – академік, член Спілки журналістів України, поет, кавалер орденів «Червоної зірки», «Слави» «Вітчизняної війни» Адамович Броніслав Сергійович. Як поет про ті страшні події він розповідав своїми віршами.
Учасники вшанування поклали квіти на могили бійців, що загинули, звільняючи Київ, та схилили голови під час хвилини мовчання.
На завершення за загиблими відслужили заупокійну літію священнослужителі Української православної церкви.
Провели захід педагоги та учні ЗЗСО № 76 ім. Олеся Гончара. Вони підготували чудову, проникливу літературно-драматичну програму, яка створила особливу атмосферу на відзначенні 75-ї річниці визволення Києва від фашистських загарбників.