Главная > Все новости > «Шаховий дебют-2019» завершено

«Шаховий дебют-2019» завершено

Фінал Чемпіонату з шахів серед школярів міста «Шаховий дебют-2019» пройшов 25 жовтня за адресою вул. Дорогожицька, 15-А.

Чемпіонат відбувся за підтримки Департаменту суспільних комунікацій КМДА, Департаменту освіти і науки КМДА, Федерації шахів України, Федерації шахів м.Києва, ГО «Шаховий центр», ОСН «Комітет мікрорайону Сирець-1».

Партія продовжується 45 хвилин для наймолодших учасників та 1,5 години для старших. Дівчата грають з дівчатами, хлопці – з хлопцями.

— Шахи дають дуже багато. А саме: вчать стратегії, розвивають математичний склад розуму та пам’ять. Шахи – це та діяльність, де не обов’язково мати талант, а головне – бути працездатним. Шахи – це мікрожиття. Роблячи хід, маєш розуміти, що буде далі, — розповідає міжнародний гросмейстер, чемпіонка світу, майстер спорту України Анна Зозуля.

Гросмейстер пригадує, що пішла на шахи у 5 років. Займалась ними шість днів на тиждень. Приходила на заняття першою, а йшла – останньою, тренувалася щодня.

На турнірі було встановлено Національний рекорд України з кількості школярів, які одночасно беруть участь у грі. Загалом вдалося залучити 720 дітей. Наймолодшим учасникам – по 5 років.

А керівник ГО «Шаховий центр» Олег Коваль вважає, що шахи потрібно ввести для обов’язкового вивчення учнями молодшої школи. На сьогодні шахи в 30 країнах світу є предметом загальноосвітньої програми.

 В кожному турнірі має бути 12 людей, які повинні зіграти 11 турів за круговою системою. За кожну виграну партію дається одне очко. Виграє той, хто набере більше очок, — розповідає суддя Юрій Седляр про правила гри.

Павло Кругляков, тренер Шахового центру «Товариш», розповідає про призи — переможці отримають шахові годинники, комплекти шахів, а також абонементи у мотузковий парк.

7-річна Валерія Комар прийшла на турнір разом з бабусею Людмилою. Крім шахів дівчинка займається ще карате та танцями. Валерія цікавиться шахами з 3 років. А її ровесниця Марія Вілліп виграла в сьогоднішньому турі. Дівчинка займається шахами третій рік, і це її вже не перша перемога. Мама дівчинки Софія – шаховий тренер. Ідея віддати дитину на заняття шахами належало батькам, але зараз дівчинка на заняття ходить з великим задоволенням.

Сподіваємося, що в столиці такі шахові заходи стануть регулярними.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *