Главная > Все новости > 24 години на велосипеді: в Києві встановлений новий рекорд

24 години на велосипеді: в Києві встановлений новий рекорд

З 3 на 4 серпня 38-річний Артем Грищук встановив перший 24х-годинний рекорд Київського велотреку. За добу він проїхав 638 км 595 м (2235 кіл).

Сам добовий рекорд на велотреку не є надзвичайним: у 2017 році в Італії наша співвітчизниця Олена Новікова встановила новий світовий рекорд з дистанції на велотреку за 24 години – 781,64 км. Однак для Київського велотреку цей рекорд був першим. І цікаво, що здійснив його велосипедист-любитель, або, як він сам себе називає, фізкультурник, Артем Грищук.

Артем народився і живе в Кривому Розі. Займається підприємництвом – продажем товарів промислового призначення підприємствам з обробки металу. А у вільний час тренується та бере участь у марафонах.Після заїзду ми поспілкувалися з Артемом про те, як він готувався до рекорду та що було найважчим. 

– Як давно ви займаєтеся велосипедним спортом?

– Велосипед мав з дитинства. Але серйозний інтерес з’явився з 2000 року, після закінчення школи. Кілька років тому брав участь у гонках на місцевому рівні, періодично беру участь у марафонах. Наприклад, у тих, які проходять під егідою Audax Club Parisien, тобто які потрапляють у рух рандоннерского руху (рандоннер (фр. randonneur від randonnée «тривала подорож»)  велосипедист, який бере участь у спеціалізованих перегонах, відомих як бревети. Це велозаїзди на довгу дистанцію за правилами французького клубу AUDAX Club Parisien. Стандартними дистанціями є 200, 300, 400, 600, 1000 і 1200 км – прим. ред.). Звісно, я не професійний спортсмен, скоріше фізкультурник. – Чому вирішили встановити 24-годинний рекорд на велотреку?

– Стало цікаво спробувати зробити це саме на треку. До цього велотрек бачив тільки на картинках і по телевізору. Ідея виникла давно, але «руки дійшли» тільки цієї зими.

– Як готувалися до цього?

– Просто їздив свої веломаршрути. У будні дні на короткі дистанції, 50 – 70 км, або 2 – 3 години; у вихідні – в залежності від місцевості  від 150 – 200 до 800 км. За тиждень до старту трохи змінив план відновлювально-прикаточних тренувань.


– У чому особливість заїзду на велотреку?

– У віражах. Якщо в загальному, то велотрек більш вимогливий щодо концентрації уваги, психологічної стабільності, витримки.

– Які у вас екіпірування, велосипед?

– Звичайний спортивний велоодяг хорошої якості, який використовують як професійні спортсмени, так і любителі. Зараз вже є чимало магазинів, де можна його придбати. Велосипед  шосейний, «побачив» багато, але все ще топ-рівня, на базі карбонової рами бренду Felt.

– Чим харчувалися під час заїзду? Який найтриваліший відрізок часу проїхали без зупинок?

– 4,5 години. Технічні зупинки були. На перекусах споживав мінералізовану воду, спортивне харчування, фрукти (виноград, персик, слива) та інше (сир, печиво, батончики), щоб хоч якось урізноманітнити раціон.

– Що було найскладнішим на дистанції?

– Очікування, коли ж нарешті на годиннику з’явиться 23:00, тобто залишиться останню годину. І, звичайно, погода вночі відчутно прохолодніша, і на другій половині заїзду був сильний вітер.

– Вже маєте нові велоідеї?

– У цьому році – ні. Всі плани, як правило, створюються взимку.Денис Сімковській, глава KyivBicycleClub:


– Артема знаю давно, і коли він поділився ідеєю наддовгого заїзду на велотреку, вирішив допомогти. Поспілкувалися з велотреком, вирішили що оптимальним буде 24-годинний заїзд. Хлопці на треку продумали фіксацію рекорду і обладнання. Нам допомогли із наметом, їжею, туалетом. Ну і ми всю ніч чергували  волонтери, просто друзі та знайомі, приходили з кавою, домашніми кексами, приїжджали допомогти, підтримати і поспілкуватися.
Найважче було після світанку коли піднявся сильний вітер. Артем просто зупинявся, оскільки був ризик падіння з віражу через зустрічний вітер. Вітаю Артема. Такі відстані по шосе цілком досяжні для досвідченого любителя, але для добового заїзду на треку потрібні неабиякі морально вольові якості.

Джерело