Главная > Все новости > 24 години на велосипеді: в Києві встановлений новий рекорд

24 години на велосипеді: в Києві встановлений новий рекорд

З 3 на 4 серпня 38-річний Артем Грищук встановив перший 24х-годинний рекорд Київського велотреку. За добу він проїхав 638 км 595 м (2235 кіл).

Сам добовий рекорд на велотреку не є надзвичайним: у 2017 році в Італії наша співвітчизниця Олена Новікова встановила новий світовий рекорд з дистанції на велотреку за 24 години – 781,64 км. Однак для Київського велотреку цей рекорд був першим. І цікаво, що здійснив його велосипедист-любитель, або, як він сам себе називає, фізкультурник, Артем Грищук.

Артем народився і живе в Кривому Розі. Займається підприємництвом – продажем товарів промислового призначення підприємствам з обробки металу. А у вільний час тренується та бере участь у марафонах.Після заїзду ми поспілкувалися з Артемом про те, як він готувався до рекорду та що було найважчим. 

– Як давно ви займаєтеся велосипедним спортом?

– Велосипед мав з дитинства. Але серйозний інтерес з’явився з 2000 року, після закінчення школи. Кілька років тому брав участь у гонках на місцевому рівні, періодично беру участь у марафонах. Наприклад, у тих, які проходять під егідою Audax Club Parisien, тобто які потрапляють у рух рандоннерского руху (рандоннер (фр. randonneur від randonnée «тривала подорож»)  велосипедист, який бере участь у спеціалізованих перегонах, відомих як бревети. Це велозаїзди на довгу дистанцію за правилами французького клубу AUDAX Club Parisien. Стандартними дистанціями є 200, 300, 400, 600, 1000 і 1200 км – прим. ред.). Звісно, я не професійний спортсмен, скоріше фізкультурник. – Чому вирішили встановити 24-годинний рекорд на велотреку?

– Стало цікаво спробувати зробити це саме на треку. До цього велотрек бачив тільки на картинках і по телевізору. Ідея виникла давно, але «руки дійшли» тільки цієї зими.

– Як готувалися до цього?

– Просто їздив свої веломаршрути. У будні дні на короткі дистанції, 50 – 70 км, або 2 – 3 години; у вихідні – в залежності від місцевості  від 150 – 200 до 800 км. За тиждень до старту трохи змінив план відновлювально-прикаточних тренувань.


– У чому особливість заїзду на велотреку?

– У віражах. Якщо в загальному, то велотрек більш вимогливий щодо концентрації уваги, психологічної стабільності, витримки.

– Які у вас екіпірування, велосипед?

– Звичайний спортивний велоодяг хорошої якості, який використовують як професійні спортсмени, так і любителі. Зараз вже є чимало магазинів, де можна його придбати. Велосипед  шосейний, «побачив» багато, але все ще топ-рівня, на базі карбонової рами бренду Felt.

– Чим харчувалися під час заїзду? Який найтриваліший відрізок часу проїхали без зупинок?

– 4,5 години. Технічні зупинки були. На перекусах споживав мінералізовану воду, спортивне харчування, фрукти (виноград, персик, слива) та інше (сир, печиво, батончики), щоб хоч якось урізноманітнити раціон.

– Що було найскладнішим на дистанції?

– Очікування, коли ж нарешті на годиннику з’явиться 23:00, тобто залишиться останню годину. І, звичайно, погода вночі відчутно прохолодніша, і на другій половині заїзду був сильний вітер.

– Вже маєте нові велоідеї?

– У цьому році – ні. Всі плани, як правило, створюються взимку.Денис Сімковській, глава KyivBicycleClub:


– Артема знаю давно, і коли він поділився ідеєю наддовгого заїзду на велотреку, вирішив допомогти. Поспілкувалися з велотреком, вирішили що оптимальним буде 24-годинний заїзд. Хлопці на треку продумали фіксацію рекорду і обладнання. Нам допомогли із наметом, їжею, туалетом. Ну і ми всю ніч чергували  волонтери, просто друзі та знайомі, приходили з кавою, домашніми кексами, приїжджали допомогти, підтримати і поспілкуватися.
Найважче було після світанку коли піднявся сильний вітер. Артем просто зупинявся, оскільки був ризик падіння з віражу через зустрічний вітер. Вітаю Артема. Такі відстані по шосе цілком досяжні для досвідченого любителя, але для добового заїзду на треку потрібні неабиякі морально вольові якості.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *